Polona Hercog gladko med osem najboljših v Bukarešti

18.07.2018
BUKAREŠTA, ROMINIJA - Prva slovenska teniška igralka Polona Hercog se je brez težav prebila skozi osmino finala na WTA turnirju v Romuniji.

27-letna Polona Hercog (90. na WTA) je na WTA turnirju na pesku v Bukarešti premagala še drugo domačinko in je najmanj v četrtfinalu.

Štajerka je imela tokrta precej manj dela kot v 1. krogu, kvalifikantko Irino Baro je izločila s 7-5, 6-2.

Polona je 8. nosilka turnirja, s 23-letno Baro, sicer 151. igralko sveta pa ni imela pretiranih težav, dvoboj je dokončala po 1 uri in 36 minutah. Še največ dela je imela v uvodnem nizu, v katerem je prišla do odločilnega trtjega brejka ob koncu in se izognila podaljšani igri, v nadaljevanju je pa je šlo vse lažje. Ob dobrem serviranju tekmici ni dputila brejk žogice, sama pa izkoristila dve od treh.

Zanesljiva zmaga ji bo dodala samozavest pred četrtfinalom, na nasprotnico pa še čaka, a ta ne bo nosilka. Pomerila se bo z zmagovalko srečanja med Rusinjo Verov Zvonarjovo (136. na WTA) in Tunizijko Ons Jabeur (123. na WTA).