Polona Hercog potrebuje še 1 zmago za glavni del Sydneyja!

09.01.2016
Slovenska tenisačica Polona Hercog se je prebila v finalni del kvalifikacij WTA turnirja v Sydneyju!

SYDNEY, AVSTRALIJA - Še nekaj dni 24 letna Polona Hercog (73. na WTA) je uspešno opravila tudi drugi dvoboj v kvalifikacijah na WTA Premier turnirju v Sydneyju, ki je za Slovenko zadnje "ogrevanje" pred začetkom grand slam turnirja v Melbournu. Tokrat ji je nasproti stala 29-letna Su Vej Hšej (93. na WTA) iz Tajvana. Polona je odigrala suvereno in v 1 uri in 11 minutah nadigrala nasprotnico s 6-1, 7-5 v nizih!

Redko se zgodi, da Hercogova ne izgubi svojega servisa, a tokrat je bilo tako, Su je imela v celem dvoboju le 1 priložnost za brejk, ki je ostala neizkoriščena. Polona je bila tako kot v 1. krogu polovično uspešna, realizirala je 4 od 8 brejk priložnosti. 1. niz je bil enosmerna ulica, v 2. nizu je bilo malo bolj izenačeno, a nasprotnica ni bila niti blizu osvojitve niza!

Polona Hercog si je zagotovila najmanj 18 WTA točk in 3010! Za nastop v glavnem delu bo morala premagati 22-letno Monico Puig (92.) iz Portorika, ki je izločila 10. nosilko, Julijo Putinčevo iz Kazahstana.