Polona Hercog za malico pospravila s tekmico v 1. krogu Roland Garrosa!

22.05.2011
PARIZ, FRANCIJA - Prva slovenska teniška igralka Polona Hercog se je ekspresno uvrstila v 2. krog peščenega grand slama, ki se je danes začel na igriščih Roland Garrosa.

Kaj povedati ob gladki zmagi 20-letne Polone Hercog v uvodnem krogu OP Francije. Le dve besedi - Bravo Polona.

Igralka iz Kamnice pri Mariboru, je po izjemni zmagi Kavčiča nad Gulbisem, sama stopila na igrišče številka 7 in poskrbela za ekspresno zmago proti 143. igralki sveta Oliviji Sanchez. Rezultat 6-0, 6-1.

Polona, ki trenutno zavzema 55. mesto na WTA lestvici, je prišla do četrte zaporedne in medsebojne zmage s Francozinjo v šestih obračunih. Danes na rdečem pariškem pesku nasprotnici ni pustila dihati. Diktirala je tempo od prve minute dalje in zasluženo slavila po le 58 minutah igre.

Statistika dvoboja Polona Hercog (SLO) - Olivia Sanchez (FRA) / Roland Garros, 1. krog

Francoski tenisačici je komaj uspelo ubežati t.i. 'kolesu' ali dvem 'kravatam', saj se je na semafor vpisala le v 1. igri drugega niza. V celotnem obračunu, ki je bil igra mačke z mišjo, sploh ni prišla do priložnosti za odvem servisa, mdtem ko si je Štajerka 6 brejkov iz 12 priložnosti. Na koncu je bilo v točkah 56-29, asih 4-0, dvojnih napakah 1-9, neposrednih točkah 27-5, nevsiljenih napakah pa 18-23. Statistika čista kot že dolgo ne za našo igralko, ki jo v 2. krogu čaka tekma s Kitajko Šuai Peng ali Tamiro Paszek iz Avstrije.