Roland Garros: Kavčič in Hercogova na igrišče v času kosila!

24.05.2011
PARIZ, FRANCIJA - Najboljša slovenska teniška igralca Blaž Kavčič in Polona Hercog sta v nedeljo odlično opravila svojo prvo nalogo na letošnjem Roland Garrosu, v sredo pa ju čaka velik test. V 2. krogu bosta igrala v času kosila.

Slovenski ljubitelji tenisa in športa nasploh, bodo ob kosilu lahko spremljali prva dva loparja na sončni stran Alp v moški in ženski posamični konkurenci letošnjega drugega grand slama sezone. Blaž Kavčič in Polona Hercog si lahko z izjemnima zmagama nad favoriziranima nasprotnikoma zagotovita uvrstitev med 32 najboljših, ki se bodo potegovali za prestižni naslov na letošnjem Roland Garrosu. Kavčič je v uvodnem krogu deklasiral Ernestsa Gulbisa, Hercogova pa Olivio Sanchez.

Spremljajte in komentirajte nastope Blaža in Polone na naši popularni konzoli, kjer lahko komentirate dogajanje na Roland Garrosu. LIVE EVENT se odpre v sredo ob 11. uri zjutraj!

24-letni Ljubljančan, trenutno 82. na ATP lestvici, se bo udaril z enim največjih tenisačev v zadnjih dveh letih Argentincem Juanom Martinom del Potrom. 22-letni igralec, doma iz Tandila, je leta 2009 osvojil OP ZDA, ko je v velikem finalu takrat premagal 'neustavljivega' Rogerja Federerja, malo kasneje pa se je zavihtel na 4. mesto ATP lestvice. Kdo ve kam bi lahko prišel Južnoameričan, če ga lani ne bi ustavila poškodba zapestja. Zaradi operacije je izgubil skoraj celotno sezono, v letošnjem letu pa se je vrnil v velikem slogu. Iz skoraj 500. mesta se je v le treh mesecih zavihtel na 26. v zadnjem času pa ima spet nekaj težav z zdravjem. Delpo se odlično znajde tudi na peščeni podlagi. Kako ne, saj je svoje prve turnirje osvojil prav na 'lešu'. V svoji zbirki ima 9 turnirskih zmag (letos 2), v prvem krogu letošnjega Roland Garrosa pa je po štirih nizih odpravil neugodnega Hrvata Iva Karlovića. Argentinec je eden tihih favoritov OP Francije, Blaž pa popoln 'outsider', a Črnučan je letos že dokazal, da se lahko uspešno kosa tudi z najboljšimi. S trenerjem Adrianom Voineo sta sigurno pripravila taktiko, da bo Blaž kar najbolj zagrenil turnir Argentincu. Zmaga prinaša 3. krog, v katerem se bo junak jutrišnjega dvoboja verjetno pomeril z letos nepremagljivim Novakom Djokovićem. Dvoboj Juana Martina del Potra in Blaža Kavčiča je na sporedu kot tretji na igrišču številka 2 (približno ob 14. uri).

20-letna Polona Hercog ima v 2. krogu za nasprotnico Šuai Peng iz Kitajske, ki je v nedeljo igrala finale močnega turnirja na pesku v Bruslju. Sicer je dvoboj izgubila, a 1. igralki sveta Caroline Wozniacki odvzela niz. Pet let starejša nasprotnica prihaja iz kraja Tian Jin, trenutno pa je zasidrana na 25. mestu WTA lestvice (najvišje 21.). V svoji karieri še ni osvojila turnirja serije WTA, ima pa v letošnji sezoni veliko število zmag, ki jo uvrščajo v sam vrh ženskega tenisa v tej statistiki. V prvem krogu je bila boljša od Avstrijke Tamire Paszek, s Polono pa se bosta pomerili prvič. Tudi Poloni bi zmaga prinesla še bolj renomirano nasprotnico v 3. krogu, saj bi verjetno lopar vihtela proti branilki naslova Francesci Schiavone. Dvoboj Šuai Peng in Polone Hercog je na sporedu kot drugi na igrišču številka 6 (približno ob 13. uri).