Polona namučila 4. nosilko v 2. krogu Pekinga

02.10.2018
PEKING, KITAJSKA - Slovenka teniška igralka Polona Hercog se je lepo predstavila na močnem WTA turnirju v Pekingu, ki ima nagradni sklad več kot 8 mlijonov USD.

27-letna Polona Hercog je v 2. krogu enega večjih turnirjev sezone v Pekingu namučila 8. igralko sveta in 4. nosilko Caroline Garcia. Favorizirana Francozinja je bila na koncu boljša s 7-6(2), 6-3 po 1 uri in 41 minutah igre.

Štajerka, 87. igralka sveta, je v uvodnem nizu tri leta mlajšo tekmico prignala do tajbrejka, kjer je osvojila dve točki. Pred tem ni bilo brejkov, je pa Garcia v drugem prišla do treh, naša teniška igralka pa le do enega iz štirih priložnosti. Francozinja je bila pri odvzemu servisa v 2. nizu stoodstotna.

Za zmago je Poloni vseeno zmanjkalo kar nekaj, ni pa pustila slbega vtisa, še zdaleč pa ne ta teden v Pekingu, kjer je dvakrat zmagala v kvalifikacijah in slavila lepo zmago tudi v 1. krogu nad favorizirano Američano CoCo Vandeweghe.

2. krog v Pekingu je Poloni prinesel malo manj kot 42,000 ameriških dolarjev in 95 (30+65) točk.