Pred leti junak Ljubljane, sedaj pri 34-letih prvič zmagovalec ATP turnirja v Kitzbühlu

23.07.2016
KITZBÜHEL, AVSTRIJA - Italijan Paolo Lorenzi, ki je pred leti na ljubljanskem Chalengerju paral živce slovenskim tenisačem, je zmagovalec ATP turnirja v Kitzbühlu.

Super zgodbo je na ATP turnirju serije 250 v Kitzbühlu napisal Paolo Lorenzi. Italijan, katerega se verjetno spominjate iz ljubljanskega Challengerja, saj ga je osvojil dvakrat (v finalu je obakrat premagal Grega Žemljo), je postal najstarejši tenisač na ATP turneji, ki je prišel do prvenca.

Lorenzi, 4. nosilec, je v velikem finalu peščenega turnirja Generali Open v avstrijskem smučarskem središču s 6-3, 6-4 premagal Nikoloza Basilašvilija. Slednji se je v finalu znašel prvič. Današnji dan je bil za oba tako zelo poseben.

''To je res neverjetena slast, da dvigneš pokal na ATP turnirju. Ne gledam na leta, ni mi mar, da sem pri 34-letih prvič zmagal na najvišjem nivoju'', je povedal Lorenzi, ki je leta 2014 edinkrat igral v finalu ATP turnirjev, vendar mu je takrat v Sao Paulu lovoriko speljal Delbonis. S 34 leti in 7 meseci je preskočil dosedanjega rekorderja pri prvencih. Lani je bil Estrella-Burgos pri prvencu en mesec mlajši.

V letošnjem letu sta bila samo dva starejša od njega, a nista zmagala prvič, Karlovič in Estrella-Burgos. Je pa Lorenzi prvi tenisač v tej sezoni, ki je zmagal tako na Challengerju (dvakrat), kot na turnirju serije ATP.

''Letos sem imel cilj osvojiti vsaj en turnir, se pravi sem lahko zelo zadovoljen. Upam, da ni zadnjič. V zadnjem času sem spremenil veliko stvari. Igram bolj agresivno, zato upam, da je to nekakšen začetek odličnih partij na Touru'', je povedal nasmejani Rimljan po zmagi.

Kljub porazu, pa ni bil slabe volje tudi Nikoloz Basilašvili. Postal je prvi Gruzijec, ki je zaigral v finalu turnirjev serije ATP.

''Nisem zmogel krotiti nervoze. Zelo sem bil živčen, pritisk je bil zame prevelik. Navsezadnje pa imam za sabo odličen teden. Zadovoljen sem s prikazanim, videli bomo kako bo naprej'', pa je dejal Basilašvili.

Paolo Lorenzi je pred sedmimi leti zmagal tudi na Challengerju v Ljubljani. Uspeh je ponovil tudi leta 2011. Foto: M.S.

4-Paolo Lorenzi (Italy) beat Nikoloz Basilashvili (Georgia) 6-3 6-4

4-Paolo Lorenzi (Italy) beat Gerald Melzer (Austria) 7-6(4) 7-6(13)
Nikoloz Basilashvili (Georgia) beat 6-Dusan Lajovic (Serbia) 6-3 6-1

Gerald Melzer (Austria) beat Jurgen Melzer (Austria) 3-6 6-3 6-1
4-Paolo Lorenzi (Italy) beat 8-Jan-Lennard Struff (Germany) 6-2 6-7(5) 7-5
Nikoloz Basilashvili (Georgia) beat Adam Pavlasek (Czech Republic) 5-7 7-6(2) 6-3
6-Dusan Lajovic (Serbia) beat Karen Khachanov (Russia) 6-3 6-2

Jurgen Melzer (Austria) beat 1-Dominic Thiem (Austria) 6-3 7-5
Karen Khachanov (Russia) beat 2-Philipp Kohlschreiber (Germany) 6-4 6-4
6-Dusan Lajovic (Serbia) beat Mischa Zverev (Germany) 6-4 6-4
Gerald Melzer (Austria) beat Daniel Gimeno-Traver (Spain) 6-3 6-1
Adam Pavlasek (Czech Republic) beat 3-Marcel Granollers (Spain) 6-2 6-4
8-Jan-Lennard Struff (Germany) beat Daniel Munoz (Spain) 7-5 7-5
Nikoloz Basilashvili (Georgia) beat Igor Sijsling (Netherlands) 6-4 4-6 6-2