Preverite si, kdo je med OP Avstralije dominiral na družabnih omrežjih

02.02.2015
MELBOURNE, AVSTRALIJA - S finalnim obračunom Novaka Đokovića in Andyja Murrayja se je končalo OP Avstralije. Preverite si, kdo so bile v preteklih 14 dneh glavne zvezde družabnega omrežja Twitter.

Rafael Nadal je na uvodnem Grand Slamu letošnje sezone izpadel v četrtfinalu, a vseeno postal tenisač, o katerem se je pretekla dva tedna največ govorilo. Na družabnem omrežju Twitter so tekom OP Avstralije zabeležili 1.145.952 ''tvitov'', ki so se nanašali na tretjega igralca sveta. Od tega je bilo 75 odstotkov komentarjev pozitivnih, četrtina pa negativnih.

Z najvišjim odstotkom pozitivnih komentarjev se lahko pohvali zmagovalec Novak Đoković, čigar ime je generiralo 853.064 odzivov, od tega je bilo pozitivnih kar 89 odstotkov. Na tretjem mestu je pristala finalistka v ženski konkurenci Marija Šarapova, ki je morala ponovno priznati premoč Sereni Williams. Ruska lepotica je dobila 484.093 odzivov, pozitivna vsebina pa je prevladovala v 84 odstotkih objav.

Četrto mesto je osvojil Andy Murray, ki je v finalu moral še tretjič priznati premoč prvemu igralcu sveta. Od 368.798 objav jih je bilo pozitivnih kar 88 odstotkov. Šele na petem mestu je pristal zmagovalec 17 turnirjev za Grand Slam in najbolj priljubljen tenisač v zgodovini Roger Federer. Razočaranje po porazu v tretjem krogu proti Andreasu Seppiju je bilo veliko, o čemer priča podatek, da je bilo pozitivnih le 69 odstotkov od 351.365 objav. Na šestem mestu je z enakim odstotkom pozitivnjih objav kot Murray pristala Williamsova (327.065).

Med tistimi ''manj'' znanimi so največ pozornosti v Avstraliji vzbudili Stan Wawrinka (71%), Nick Kyrgios (88%), Tomaš Berdych (78%) in David Ferrer (42%). Slednji je edini tenisač najboljše deseterice, čigar število negativnih objav je presegalo število pozitivnih.

Nadal ima na Twitterju 7.4 milijona sledilcev, sledijo mu Williamsova (4.6 milijona), Đoković (3.8 milijona), Federer (2.6 milijona) in Šarapova (1.5 milijona).

pripravil: Ž. J.