Rafael Nadal suvereno v finale Barcelone, kjer bo lovil rekord Vilasa

23.04.2016
BARCELONA, ŠPANIJA - Kralj peska Rafael Nadal se je zlahka uvrstil v veliki finale ATP500 turnirja v Barceloni, kjer se bo pomeril z branilcem naslova Kejem Nišikorijem. Španec lovi rekordni dosežek Vilasa.

Rafa Nadal bo lovil deveti naslov na domačem turnirju v Barci. Pred tednom mu je enak dosežek uspel na Mastersu v Monte Carlu, vse to pa pomeni, da je peščeni kralj nazaj v TOP formi. V finalu bo poskušal na kolena spraviti dvakratnega branilca naslova Keja Nišikorija.

Nadal je v polfinalu s 6-3, 6-3 počistil s Philippom Kohlschreiberjem in bo poskušal spet slaviti po treh letih.

''Jutri bom igral proti enemu najboljših tenisačev na svetu in čaka me težka naloga. Moral bom odigrati najbolje kot znam, da bom zmagal'', je povedal Nadal, ki bo napadal tudi rekordni dosežek Guillerma Vilasa, to je 49. lovoriko na peščenih terenih. 5. igralec sveta je vpisal 101. finale kariere, z Nišikorijem pa ima razmerje 8-1. Japonec je zmagal le lani v četrtfinalu Mastersa v Montrealu na trdi podlagi.

Še bolj bleščeče je v finale Barcelone prišel Keji Nišikori. Po samo 67 minutah je ugnal Benoita Paireja (6-3, 6-2), v Kataloniji pa ima sedaj niz 13 zmag.