Ričardas Berankis "zlomil" še Aljaža Bedeneta!

17.10.2018
Litovski teniški igralec Ričardas Berankis je bil "usoden" za oba slovenska predstavnika!

MOSKVA, RUSIJA - 29-letni Aljaž Bedene (72. na ATP) je imel na papirju lepo priložnost za uvrstitev v četrtfinale ATP250 turnirja v Moskvi, a tega ni izkoristil. V 2. krogu se je pomeril z 28-letnim Litovcem Ričardasom Berankisom (107. na ATP) in po izenačenem dvoboju izgubil s 6-3, 6-7(3), 6-7(5) v nizih!

Slovenec je odlično začel dvoboj in rutinirano povedel v nizih. 2. niz se je odločal v podaljšani igri, kjer je Aljaž hitro zaostal z 0/3, Ricardas je zadržal prednost in izenačil na 1. V 3.nizu je bilo napeto v 10. igri, kjer je Berankis potreboval precej časa, da je ohranil servis. Zmagovalec se je iskal v podaljšani igri in tu je Aljaž znova prehitro dopustil nasprotniku vodstvo s 5/1. Sicer je kasneje prišel zraven, a Litovec je tako kot proti Blažu Kavčiču v kvalifikacijah pokazal izjemno psihološko moč in se veseli pomembne zmage po zaostanku!

Ričardas Berankis je v kvalifikacijah izgubil dvoboj za napredovanje, a se je v glavni del prebil kot srečni poraženec. V 1. krogu mu je v izgubljenem položaju predal Uzbekistanec Denis Istomin, ki je s tem razburil stavničarje, sedaj je že četrtfinalist. Podlaga v Moskvi mu očitno leži, saj je bil lani finalist in brani lepo število točk!

Aljaž Bedene si je priigral 20 ATP točk in 14.630$ denarne nagrade!

2.krog:

LL-Ricardas Berankis (Lithuania) beat Aljaz Bedene (Slovenia)  3-6 7-6(3) 7-6(5)

pripravil: Marjan B.