Rola odprl challenger v Comu z zmago

28.08.2019
COMO, ITALIJA - Drugi najboljši slovenski tenisač Blaž Rola je po kvalifikacijah OP ZDA odšel na peščeni challenger v Italijo, kjer je dobil uvodni krog.

Blaž Rola je na challengerju v Lombardiji začel z zmago. V 2. krogu je s 7-5, 6-4 premagal povabljenca Giulia Zeppierija.

28-letni Ptujčan, 127. igralec sveta in 4. nosilec Coma, je imel kar nekaj dela s komaj 17-letnim domačinom, 470. na ATP lestvici, saj se je prebil v nadaljevanje po 1 uri in 46 minutah igre.

Uvodni niz je dobil tik pred morebitnim tajbrejkom, tekom srečanja pa je imel številne brejk priložnosti, kar 13, a je izkoristil le eno, a to v pomembnem trenutku. V 2. nizu je bilo drugače. Priigral si je eno žogo za odvzem servisa, jo konvertiral v točko in igro ter ubranil pet brejk žogic Rimljanu, skupaj na dvoboju sedem. S tem je bil njegov servis nedotaknjen. Končno razmerje točk je bilo 82:70.

V 3. krogu bo ponovno papirnati favorit. saj se bo meril s 450. igralcem sveta, 20-letnim Nemcem Danielom Altmaierjem.