Roland Garros: Federer prvič klonil proti Wawrinki na grand slamih. Tsonga: Roland je t'aime.

02.06.2015
PARIZ, FRANCIJA - Švicarski četrtfinalni obračun na peščenem grand slamu v Parizu je dobil Stan Wawrinka. Federerja je prvič porazil na turnirjih velike četverice.

30-letni Stan Wawrinka je v četrtfinalu Roland Garrosa verjetno prikazal svoj najboljši tenis na pesku. To je potrdil tudi sam.

"To je bil moj najboljši obračun na peščeni podlagi, občutek je fantastičen. Razmere so bile težke, pihal je veter, a sem zaupal v svojo igro. Igram odličen tenis, presrečen sem, da sem prvič v polfinalu Pariza," je povedal Stan po 'veliki' zmagi nad rojakom s 6-4, 6-3, 7-6(4).

• Federer prvič ni uspel priti do odvzema servisa na turnirjih za grand slam po letu 2002 in OP ZDA, kjer je v 4. krogu izgubil z Maksom Mirnijem
  • Wawrinka je letos igral že v polfinalu OP Avstralije
  • Federer je lovil 37. polfinale na grand slamih in 8. na Roland Garrosu
  • Federer je nazadnje slavil na turnirjih velike četverice pred tremi leti na Wimbledonu

Stan je prvič premagal Federerja na turnirjih velike četverice, pred tem je izgubil štirikrat. Lozančan se je prebil v četrti polfinale grand slamov, v lasti pa ima enega, slavil je lani na OP Avstralije.

Wawrinka je danes nadigral 17-kratnega zmagovalca grand slamov. Bekend je deloval kot namazan, tokrat pa je deloval tudi forehand, še bolje pa servis, katerega Federer ni uspel streti. 33-letni Baselčan je imel nekaj priložnosti, a je Wawrinka vedno našel pravi odgovor. Zadnji niz je dobil po podaljšani igri in pokazal trdnost, ki jo bo še kako rabil v polfinalu, ko se bo meril z domačim favoritom Jojem-Wilfriedom Tsongajem.

Roger Federer prvič na grand slamih ni imel rešitve za rojaka Stana Wawrinko

Tsonga: Roland je t'aime.

Tsonga je poskrbel za veselje na tribunah. Postal je šele drugi domačin v odprti dobi tenisa, ki je bil več kot enkrat v polfinalu pariškega slama. S turnirja je izločil neugodnega Japonca Keja Nišikorija (6-1, 6-4, 4-6, 3-6, 6-3).

Obračun je bil pri 6-1, 5-2 za Tsongaja prekinjen, ker se je odlomil del nosilca za televizijske kamere, a na srečo ni bil nihče hujše poškodovan. Ja, Francoz je igral izjemno, vse je imel pod kontrolo, a najboljši azijski tenisač se ni kar tako predal. Uspela mu je vrnitev. Tekmo je popeljal v 5. niz, v katerem je teniški 'Mohamad Ali' uspel izkoristiti eno od dveh brejk žogic, dovolj za uvrstitev med štiri najboljše po 3 urah in 44 minutah.

Jo-Wilfried Tsonga je bil po zmagi in vstopu v polfinale domačega grand slama v sedmih nebesih

14-Jo-Wilfried Tsonga (France) beat 5-Kei Nishikori (Japan) 6-1 6-4 4-6 3-6 6-3
8-Stanislas Wawrinka (Switzerland) beat 2-Roger Federer (Switzerland) 6-4 6-3 7-6(4)