Ryan Harrison zaustavil Blaža Kavčiča v četrtfinalu Winnetke!

10.07.2015
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je tokrat igral bolje kot v 2. krogu, a na koncu to ni bilo dovolj za napredovanje v polfinale!

WINNETKA, ZDA - 28-letni Blaž Kavčič (107. na ATP) se je po Wimbledonu preseli na trdo podlago ATP Challengerja v ZDA z nagradnim skladom 50.000$. Kot 3. nosilec se je poslovil v četrtfinalu, kjer je bil s 7:6(3), 6:7(6), 6:1 v treh nizih boljši 23-letni Američan Ryan Harrison (129.ATP).

Ko je bil Harrison še mladinec, so ga Američani že okronali za bodočo zvezdo svetovnega tenisa, a tega do sedaj ni upravičil. Sicer je bil pred tremi leti že 43. igralec sveta, a je v zadnjih letih tudi zaradi poškodb nazadoval. Letos je v treh nizih že premagal Blaža Rolo (Happy Valley Challenger) in sedaj še drugič Kavčiča (prvič v kvalifikacijah Sydneyja 2013). Dvakrat je proti njemu klonil Grega Žemlja (Sacramento Challenger 2009 in kvalifikacije Tokia 2013) in enkrat Luka Gregorc (kvalifikacije Delray Beach 2010), tako da so Slovenci z njegove strani zaželeni nasprotniki.

V 1. nizu sta oba servirala na povprečnem nivoju, a si je Blaž priigral 2, Ryan pa le 1 brejk priložnost. Vsak je izkoristil eno in v podaljšani igri je Američan hitro prišel do vodstva ter povedel z 1:0 v nizih. V 2. nizu sta oba še za odtenek popustila, Harrison je izkoristil obe brejk priložnosti, Kavčič 2od 3 in znova sta morala v podaljšano igro, ki je bila tokrat bolj izenačena, a je bil na koncu srečnejši Slovenec ter izenačil v nizih. 3. niz je Ryan začel silovito. Ob svojem dobrem servisu je takoj prišel do brejka na nasprotnikov servis in povedel s 3:0. Blaž se je sicer trudil, a je do konca osvojil le 1 igro na svoj servis in Harrison se je po 2 urah in 35 minutah veselil zmage! Dosegel je 10 asov, na drugi strani je naredil Kavčič kar 8 dvojnih napak!

Blaž je osvojil 15 ATP točk in 1,460 USD. Ker v času trajanja Wimbledona ni ubrani lanskih osvojenih točk, bo na lestvici ATP zdrsel za približno 20 mest!