Šarapova 2. igralka sveta, Hercogova padla za 13 mest

06.10.2014
Na novi ženski teniški WTA lestvici je zmagovalka Pekinga Marija Šarapova na 2. mestu prehitela Simo Halep. Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je izgubila 13 mest.

Po končanem WTA Premier turnirju v Pekingu, kjer je prvič na kitajskih tleh slavila Marija Šarapova, je slednja pridobila dve mesti in je na 2. mestu prehitela Simono Halep. Rusinja je bila nekoč že 1. tenisačica sveta, a ta položaj je že nekaj časa rezerviran za Američanko Sereno Williams. V TOP10 je prišlo do nekaj skokov gor in dol, a akterke ostajajo iste. Tudi med stoterico je bilo nekaj premikov, a nič drastičnega.

Celotna WTA lestvica je dosegljiva tukaj.

V slovenskem prostoru je še vedno kraljica Polona Hercog. Štajerja je po izpadu v 2. krogu Pekinga (lani je prišla do 3. kroga) izgubila 13 mest in je trenutno 86. igralka sveta. Drugo pozicijo med slovenskimi igralkami drži Tadeja Majerič (172. na WTA), tretja je Nastja Kolar (210. na WTA). Karierne uvrstitve pa se ta teden veseli 18-letna Pia Čuk. Nahaja se na 920. mestu WTA lestvice, najvišje v karieri pa je s 1,164. mestom tudi Ana Oparenovič.

Kje se nahajajo vse slovenske teniške igralke na WTA lestvici si poglejte tukaj.