Šarapova prevzela 2. mesto na WTA lestvici!

18.03.2013
Na najnovejši teniški lestvici za dekleta se je zgodila sprememba prav pri vrhu.

Po končanem teniškem WTA turnirju serije Premier v Indian Wellsu, ki ga je osvojila ruska lepotica Marija Šarapova, se je na 2. mesto računalniške lestvice prebila prav omenjena tenisačica. Maša je izpodrinila zmagovalko OP Avstralije Viktorijo Azarenko, na 1. mestu pa še vedno kraljuje Serena Williams, ki je v kalifornijski puščavi ni bilo, saj bojkotira turnir že celo desetletje. Na sedmem in osmem mestu sta se zamenjali Sara Errani in Petra Kvitova, na devetem in desetem pa Caroline Wozniacki in Samantha Stosur. Marija Kirilenko se je prebila na 13. mesto in je le še stopničko oddaljena od najboljše uvrstitve v karieri, največji skok pa je v prvi stoterici uspel Garbini Muguruzi iz Španije, ki se je zavihtela na pozicijo številka 73 (+22). Lestvico si poglejte tukaj.

Polona Hercog je najvišje uvrščena Slovenka na WTA lestvici

Najboljša slovenska tenisačica ostaja Polona Hercog, ki je letos zaradi poškodbe nastopila le na OP Avstralije. Ta teden je izgubila eno mesto in je trenutno 82., a branjenje večjega števila točk pride v aprilu. Tadeja Majerič je na 165. mestu (+1), tretja Slovenka pa je Maša Zec Peškirič (250. na WTA), ki je v nedeljo osvojila ITF turnir na Floridi.