Semrajc zmagal tudi v kvalifikacijah 2. kroga Santosa!

20.04.2014
SANTOS, BRAZILIJA - Še eno zmago potrebuje 24-letni Janez Semrajc, da se uvrsti v glavni del ATP Challengerja v Braziliji.

Janez Semrajc ima še eno oviro na poti do glavnega dela peščenega ATP Challengerja v brazilskem Santosu. Po gladki zmagi v 1. krogu kvalifikacij, je slavil tudi v drugo. Potreboval je nekaj časa za ogrevanje, nato pa 27-letnega domačina Tiaga Lopesa odpravil s skupnim rezultatom 7-5, 6-1.

Ljubljančan, ta teden 306. na ATP lestvici, je rezervirano začel obračun s 511. igralcem sveta. Na začetku je dvakrat izgubil začetni udarec, a ga je tudi dvakrat vzel, potem pa do odločilnega brejka prišel ob koncu niza. Nadaljevanje je bilo precej lažje. Povečal je tempo, ekspresno vpisal dva brejka in ob dobrem serviranju ušel na 4-0. Prednost je rutinirano ohranil do konca oziroma jo je še povečal s šestim brejkom v tekmi in se po 1 uri in 25 minutah prebil v odločilni del kvalifikacij, kjer pa ga čaka pravi test.

Vstop v glavni dle peščenega Challengerja z nagradnim skladom 40,000 ameriških dolarjev bo iskal proti Nikoli Čiriču, ki je šele na 883. mestu lestvice, a prejšnji teden ga je 30-letni Srb premagal. Čirič je v dobri formi, navsezadnje je danes izločil tudi 1. nosilca kvalifikacij. Ni kaj, priložnost za maščevanje je Semrajc dobil že čez en teden.

V glavnem delu bo 2. nosilec Blaž Rola. V 1. krogu ga čaka nastop proti Portugalcu Gastau Eliasu.