Dominantna predstava Semrajca za glavni del Challengerja v Santosu!

21.04.2014
SANTOS, BRAZILIJA - Fantastična predstava Janeza Semrajca v zadnjem krogu kvalifikacij peščenega Challengerja v Braziliji!

Janez Semrajc je ujel ritem zmag! V zadnjem krogu kvalifikacij 40,000 USD vrednega ATP Futuresa v Braziliji se je poigral s Srbom Nikolo Čiričom in ga deklasiral s 6-1, 6-0.

24-letni Semrajc je prejšnji teden nepričakovano izgubil prav s Čiričom (762. na ATP) v 1. krogu glavnega dela Challengerja v Sao Paulu, ko nikakor še ni našel občutka. No, Ljubljančan je ta teden že v nizu zmag. To je bila tretja kvalifikacijska, ki ga pelje med 32 najboljših v Santosu. Bravo.

Le 50 minut je potreboval Semrajc, da je ponižal 30-letnega Srba (končno število točk 56:26) in mu dokazal, da je prejšnji teden zmagal bolj po naključju. Po slabih rezultatih na začetku sezone, ko nikakor ni našel poti do zmag, a je vedel, da je tega sposoben, se Ljubljančan vrača v serijo. Upajmo, da jo nadaljuje v glavnem delu in s tem tudi pohod na ATP lestvici.

Kot 307. igralec sveta je bil danes Semrajc res odličen. Ekspresno je povedel 4-0, tekmecu pa prepustil le 6 točk. Do konca niza je držal tempo, Čirič pa si ni uspel priigrati niti ene brejk priložnosti. Enako pot je nadaljeval v drugem delu. Takojšen brejk in vodstvo ga nista uspavala, čeprav je imel Srb tri vezane ribrejk priložnosti v 3. igri. V kali jih je zatrl in po treh brejkih v 1. nizu dodal še 3. O statistiki je škoda izgubljati besed, danes je bil na terenu samo eden - Janez.

V 1. krogu ga čaka nastop proti 23-letnemu Portugalcu Gastau Eliasu, 204. tenisaču sveta. Z Janezom sta do sedaj odigrala en samcat dvoboj, pa še tega med mladinci. Elias ga je dobil po tajbrejku 3. niza.

Blaž Rola bi moral biti 2. nosilec turnirja, a je v zadnjem trenutku odpovedal zaradi bolečin v levi rami!