Semrajcu ni uspelo priti čez kvalifikacije Marakeša

17.03.2012
MARAKEŠ, MAROKO - Slovenski teniški igralec Janez Semrajc (695. na ATP) se je ustavil v 2. krogu kvalifikacij, ki peljejo v glavni del Challenger turnirja na peščeni podlagi v Maroku.

22-letni Ljubljančan je danes igral dva dvoboja kvalifikacij 30,000 evrov vrednega turnirja, ki spada v serijo Challenger.

V Marakešu, četrtem največjem maroškem mestu, je v 1. krogu po 1 uri in 21 minutah ugnal Poljaka Marcina Gawrona s 6-4, 6-3. Štirje brejki iz enajstih priložnosti, 9 asov, in 83% točk osvojenih na prvi začetni udarec je bilo dovolj za gladko zmago nad 23-letnim tenisačem iz Nowy Sacza, ki je na ATP lestvici na 311. mestu. S tem se mu je maščeval za poraz izpred 6 let, ko sta se pomerila še med juniorji.

Granollers-Pujol tokrat boljši

V drugem krogu je Semrajc naletel na favoriziranega 1. nosilca Gerarda Granollersa-Pujola, Španca, ki na računalniški lestvici drži 230. mesto. Leto starejši Katalonec, je prejšnji kot 2. nosilec teden izgubil z Janezom na Challengerju v Rabatu, no, tokrat pa mu je vrnil. V dvoboj je šel Španec z medsebojnim izidom 0-2, znižal pa ga je po 1 uri in 39 minutah s končnim rezultatom 7-6, 6-4.

Johnny je slabše igral na prvi servis, zadel manj asov kot zjutraj in Špancu dovolil, da je prišel do petih brejkov iz desetih priložnosti medtem, ko je sam vpisal v statistiko 4/5. S tem porazom se iz Marakeša poslavlja brez točk in brez denarne nagrade.

V glavnem delu Markeša bosta nastopila dva slovenska tenisača, Blaž Kavčič in Aljaž Bedene.