V Marakešu izgubil tudi Kavčič!

21.03.2012
MARAKEŠ, MAROKO - Po 2 urah in 4 minutah borbe je v 2. krogu teniškega Challenger turnirja v Maroku izpadel tudi Blaž Kavčič.

Najboljši slvenski tenisač Blaž Kavčič, je po izpadu Janeza Semrajca v kvalifikacijah in Aljaža Bedeneta v 1. krogu, ostal edini slovenski adut na 30,000 evrov vrednem peščenem turnirju v Marakešu, a se je po 2. krogu poslavil tudi on.

Od 25-letnega Ljubljančana je bil po treh nizih z 1-6, 6-2, 6-4 boljši Romun Victor Crivoi.

Trenutno 256. tenisač sveta je gladko izgubil 1. niz proti 5. nosilcu Blažu Kavčiču. Ljubljančan je prišel do 27 točk, Romun pa le do 14, a dvoboj se je v nadaljevanju prelomil. Blažu je zelo padla uspešnost na svoj prvi servis (iz 85% na 50%). Prišel je sicer do enega brejka, toda tekmec je izkoristil vse tri priigrane žoge za odvzem začetnega udarca. Igral se je 3. niz, kjer je 29-letnik iz Bukarešte, pred tremi leti že 75. igralec sveta, hitro povedel z brejkom, Kavčič pa se je v 7. igri vrnil z ribrejkom. V naslednji je imel veliko priložnost, saj si je zagotovil 40:15 na servis nasprotnika, vendar sta žogici ostali neizkoriščeni. Zapravljena priložnost je pustila posledice. Crivoi je v 10. igri prišel do treh zaključnih točk in izkoristil drugo za peti brejk v dvoboju.

Kavčič je za igranje v 2. krogu dobil 6 točk in 530 evrov.