Sijajna Polona Hercog se je uvrstila v polfinale WTA turnirja v Monterreyu!

05.03.2011
MONTERREY, MEHIKA - 20-letna slovenska teniška igralka Polona Hercog (62. na WTA) je pofinalistka Monterreya, turnirja serije WTA, ki se igra na trdi podlagi za nagradni sklad 220,000 USD.

Mariborčanka je izgubila prvi niz, nato pa zbrala svoje misli in igro ter v četrtfinalu WTA turnirja v Mehiki s 4-6, 6-3 in 6-3 ugnala Belorusinjo Olgo Govortsovo. Bravo Polona!

Po statistiki sodeč je Polona (8. nosilka) odigrala fenomenalen dvoboj, v katerem je izkoristila priložnosti, ki so se ji ponudile proti 85. igralki sveta, s katero je prvič prekrižala lopar.

Celoten obračun je trajal 2 uri in 6 minut, tekmici pa nista zlahka oddajali svojega servisa. Veliko več priložnosti si  je priigrala dve leti starejša tekmica (10), a je izkoristila le eno, medtem ko je Hercogova izkoristila 3 od 3.

Tu je treba povedati, da je Belorusinja v 1. nizu porabila vse kredite, saj je od šestih priložnosti za odvzem servisa izkoristila eno, z odlično igro na svoj začetni udarec pa Poloni ni dala možnosti, da bi jo ogrozila. S tem ji je tudi pripadel prvi del dvoboja, to pa je bilo tudi vse. Štajerka je močno popravila svoj začetni udarec v drugem delu igre, prišla do svojega trenutka, ki ga je izkoristila ter izenačila v nizih. Tudi v tretjem je nadaljevala s svojim tempom, povedla z brejkom, nato pa v zadnji, 9. igri še enkrat odvzela servis tekmici ter zasluženo slavila vstop v polfinale.

Nastopi v Monterreyu so pravi obliž na rane, saj Polona ni blestela v začetku sezone, še posebej pa nas in njo veseli dejstvo, da ji gre fenomenalno na trdi teniški podlagi, ki prevladuje v belem športu. Sedaj jo čaka obračun z zmagovalko dvoboja med 1. nosilko Jeleno Janković iz Srbije in Latvijko Anastasjo Sevastovo (5. nosilka).

Z uvrstitvijo med štiri najboljše je Lona že prišla do novih 130 točk na teniški lestvici WTA, ki jo bodo ponovno približale prvi petdeseterici, na svoj račun pa je vpisala tudi najmanj 10,200 USD.