Ternar in Rola, zlata teniška dvojica Sredozemskih iger!

29.06.2013
Na Sredozemskih igrah v Mersinu, sta Blaž Rola in Tomislav Ternar v dvojicah osvojila zlato odličje. Čestitke!

V konkurenci dvojic, nastopilo je 6 dvojic, sta Blaž Rola in Tomislav Ternar osvojila zlato odličje. Kot prva nosilca sta bila v prvem krogu prosta, v polfinalu sta premagala Španca Alberta Alcaraza-Ivorro in Davida Pereza-Sanza.

Za zmago na turnirju in osvojitev zlate medalje na Sredozenskih igrah v Turčiji sta igrala z dvojico Mohamed Haythem Abid in Malek Jaziri iz Tunizije. Srečanje je bilo dokaj izenačeno, naša igralca pa sta slavila z rezultatom 3-6 6-3 [10-5]

Po pričakovanju se je po odličnih igrah na univerzitetnem prvenstvu ZDA v finale uvrstil Blaž Rola. Postavljen je za 3. nosilca turnirja in je v prvem krogu s 6-2 6-0 premagal Libanonca Mohanada Al Hounija, v četrtfinalu je s 4-6 6-3 6-2 izločil Italijana Stefana Travaglio, v polfinalu pa je bil s 6-3 6-2 boljši od 1. nosilca, Tunizijca Maleka Jazirija. Za zlato medaljo se bo pomeril z boljšim iz srečanja med Marselom Ilhanom iz Turčije in Mohamedom Haythem Abidom iz Tunizije.

Blaž Rola in Tomi Ternar bosta seveda tudi  akterja na portoroškem challengerju Tilia Slovenia Open, ki se s kvalifikacijami začne jutri.

pripravil: L.S. (vir: TZS)