V Tiburonu izpadel tudi Blaž Rola

26.09.2016
TIBURON, ZDA - Blaž Rola je v 1. krogu ATP Challengerja v Tiburonu izgubil z 8. nosilcem Quentinom Halysem.

Tako kot Grega Žemlja, je tudi Blaž Rola (204. na ATP) na 100,000 USD vrednem Challengerju v Tiburonu izgubil v 1. krogu. S poti ga je spravil osmopostavljeni Francoz Quentin Halys z rezultatom 5-7, 7-6(5), 6-1.

V nasprotju z Grego, je 25-letni Ptujčan dobro začel, vodil z nizom in brejkom, nato pa vse bolj tonil  v 3. nizu pa ga je zmanjkalo. Po dveh urah je moral priznati premoč komaj 19-letnemu Halysu, 160. igralcu sveta.

Rola je slabo držal začetni udarec, a je dobil uvodni niz s tremi brejki, v drugem pa držal vodstvo 4-1. Najstnik iz Francije se ni predal, ujel je Blaža in izsilil 3. niz po dobljenem tajbrejku. Zapravljena priložnost za zmago je bila očitno dovolj velik razlog, da je v odločilnem delu na terenu obstajal samo Halys. Rola je dobil le 14 točk, še dvakrat oddal servisno igro, Francoz pa mu ni več ponudil žogice za brejk. Halys je izstrelil kar 19 asov v dvoboju in imel 87% izkoristek 1. servisa. Vse točke je naš tenisač praktično ujel na drugem servisu tekmeca (35/54). Skupaj je bilo 11 brejkov in 24 priložnosti za odvzem servisa.

Blaž je ostal brez osvojene točke, igranje v 1. krogu Tiburona pa prinaša nekaj več kot 1000 ameriških zelencev.