Tom Kočevar-Dešman tudi v Wellsu najmanj v četrtfinalu

29.07.2015
Preglejmo, kje vse ta teden igrajo slovenski teniški predstavniki na nižje rangiranih turnirjih.

WELLS, AVSTRIJA - Slovenski tenisač Tom Kočevar-Dešman tudi ta teden odlično tekmuje na ATP futuresih v Avstriji. Tokrat je 25-letni Ljubljančan na 10,000 USD vrednem peščenem turnirju v Wellsu najmanj v četrtfinalu.

Kočevar-Dešman je kot 395. igralec sveta 4. nosilec, v 1. krogu pa je brez težav s 6-1, 6-1 deklasiral leto mlajšega domačina Petra Goldsteinerja (1,003. na ATP), gladko pa je dobil tudi 2. krog s 6-2, 6-2 proti 30-letnemu Italijanu Francescu Borgu (939. na ATP).

V četrtfinalu bo njegov nasprotnik 23-letni Avstrijec Tristan-Samuel Weissborn (884. na WTA).

V kvalifikacijah sta izpadla Vid Fugina in Matej Leljak.

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [4] 6-2 6-2 Francesco BORGO (ITA)

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [4] 6-1 6-1 Peter GOLDSTEINER (AUT)

2. krog(kvalifikacije):

Gabriel SCHMIDT (AUT) [12] 6-3 6-3 Matej LELJAK (SLO)

1. krog(kvalifikacije):

Matej LELJAK (SLO) 6-2 6-0 Taher DAIFALLAH (AUT)
Bernhard SCHNEIDER (AUT) 6-1 6-2 Vid FUGINA (SLO)

SOMBOR, SRBIJA - 20-letni Aljaž Radinski se je na peščenem Futuresu v Somborju iz kvalifikacij prebil najmanj do 2. kroga glavnega dela.

Trenutno 1,218. igralec sveta je v kvalifikacijah dobil dva obračuna, nato pa v uvodnem krogu glavnega dela s 6-3, 6-4 izločil še 23-letnega Hrvata Ivana Šabanova, 1,015. igralca sveta. V 2. krogu bo igral z domačim povabljencem Danilom Petrovičem. 23-letni Srb je 479. igralec sveta.

Aljaz RADINSKI (SLO)  6-3 6-4  Ivan SABANOV (CRO)

3. krog(kvalifikacije):

Aljaz RADINSKI (SLO) [2] 6-0 6-1 Francesco IACCARINO (GER)

Aljaz RADINSKI (SLO) [2] 6-2 6-3 Chanchai SOOKTON-ENG (AUS)

Aljaz RADINSKI (SLO) [2] BYE

PIESTANY, SLOVAŠKA - Tomi Ternar je zmagal v 1. krogu 10,000 USD vrednega Futuresa na pesku, ki se ta teden igra v slovaškem Piestanyu.

24-letni Beltinčan je 8. nosilec, kot 707. tenisač sveta pa je v 1. krogu dobesedno povozil Avstralca Caluma Puttergila. 21-letni igralec iz dežele 'tam spodaj' ni osvojil niti igre (6-0, 6-0), na lestvici pa je na 1,293. mestu.

V 2. krogu Ternarja čaka obračun z 21-letnim Ukrajincem Danilom Kaleničenkom, ki je 1,040. igralec sveta.

Tomislav TERNAR (SLO) [8] 6-0 6-0 Calum PUTTERGILL (AUS)

RIM, ITALIJA - 24-letna Dalila Jakupovič se je preselila na ITF turnir v večno mesto, kjer je nagradni sklad na pesku 25,000 USD.

Jeseničanka je 4. nosilka, kot 267. igralka sveta pa je v 1. krogu s 6-7(3), 6-0 in 6-4 izločila vrstnico iz Italije Gioio Barbieri (301. na WTA). Jakupovičeva je v 2. krogu prekrižala lopar s 23-letno domačinko Martino Caregaro, 343. na WTA lestvici, a izgubila s 6-1, 6-4.

Martina CAREGARO (ITA) 6-1 6-4 Dalila JAKUPOVIC (SLO) [4]

Dalila JAKUPOVIC (SLO) [4] 6-7(3) 6-0 6-4 Gioia BARBIERI (ITA)

ASTANA, KAZAHSTAN - Tadeja Majerič je bila 2. nosilka 25,000 USD vrednega ITF turnirja v Kazahstanu, ki se igra na trdi podlagi. Mariborčanka je izpadla v 2. krogu.

Za uvod je 24-letna Majeričeva, ki je na 271. mestu WTA lestvice, premagala 17-letno Rusinjo Angelino Skidanovo s 6-2, 6-0, nato pa je bila od nje premočna rojakinja Skidanove, 20-letna Alena Tarasova. 573. igralka sveta je Tadejo ugnala s 6-1, 3-6 in 6-1.

Alena TARASOVA (RUS) 6-1 3-6 6-1 Tadeja MAJERIC (SLO) [2]

Tadeja MAJERIC (SLO) [2] 6-2 6-0 Angelina SKIDANOVA (RUS)

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - 18-letna Natalija Šipek je 3. nosilka ITF turnrja v Egiptu, ki se igra na trdi podlagi za nagradni sklad 10,000 USD. Šipkova, sicer 631. igralka sveta, se je najprej pomerila s 23-letno Avstralko Alexandro Walters (b.u.) in pričakovano zmagala s 6-3, 6-4.

V 2. krogu Natalijo čaka dvoboj z vrstnico iz Francije Victorio Muntean, 729. igralko sveta.

Natalija SIPEK (SLO) [3] 6-3 6-4 Alexandra WALTERS (AUS)