Odlični Tom Kočevar-Dešman v še enem finalu

31.07.2015
Slovenski teniški igralec Tom Kočevar-Dešman zbira finalne nastope po tekočem traku. Na ATP Futuresu v Avstriji se bo spet potegoval za lovoriko.

WELLS, AVSTRIJA - 25-letni Tom Kočevar-Dešman bo na ATP Futuresu v Wellsu napadal tretji karieri naslov. V polfinalu tega 10,000 USD vrednega peščenega turnirja je izločil tudi domačega igralca Sebastiana Ofnerja s 3-6, 6-1 in 6-2. Bravo Tom!

Ljubljančan je kot 4. nosilec in 395. igralec sveta preobrnil polfinalni obračun z 19-letnim Avstrijcem, 1,341. na ATP lestvici in pričakovano zmagal. Tom je že četrtič letos dobil dvoboj potem, ko je izgubil uvodni niz.

Letos je Slovenec že slavil na Futuresu v BIH-u in igral finale v Basilicanovi in Kramsachu, ta teden pa je spet v položaju za dvig lovorike. Njegov tekmec v finalu bo 1. nosilec, 22-letni Maxime Chazal iz Francije, ki je 320. igralec sveta in je letos slavil že na petih Futuresih. Med seboj se bosta pomerila prvič.

Srečno Tom v finalu!

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [4] 3-6 6-1 6-2 Sebastian OFNER (AUT)

PIESTANY, SLOVAŠKA - V četrtfinalu slovaškega ATP Futuresa v Piestanyu pa je klonil Tomislav Ternar (707. na ATP).

24-letni Beltinčan je bil 8. nosilec, polfinale pa mu je preprečil 3. nosilec Vaclav Šafranek. 21-letni Čeh, ki je 487. igralec sveta, je ugnal Tomija s 6-4, 7-6(2), a Slovenec ni bil brez priložnosti. V 2. nizu je imel 2 žogici za niz, a jih je Šafranek ubranil.

Vaclav SAFRANEK (CZE) [3] 6-4 7-6(2) Tomislav TERNAR (SLO) [8]