Tomicu bo žal, če bo premagal Hewitta

03.09.2015
NEW YORK, ZDA - Avstralskemu tenisaču Bernardu Tomicu ni pogodu, da bo moral v drugem krogu OP ZDA igrati proti nekdanjemu prvemu igralcu sveta, rojaku Lleytonu Hewittu.

Avstralski navijači bodo nocoj razdvojeni. V popoldanskem terminu v Flushing Meadowsu se bosta za uvrstitev v tretji krog pomerila nekdanji šampion Lleyton Hewitt in njegov neuradni naslednik Bernard Tomic.

Medgeneracijski obračun bo še posebej zanimiv, ker se Hewitt z letošnjim nastopom poslavlja od New Yorka, kjer je pred 14 leti v finalu premagal Petea Samprasa in osvojil prvega od skupno dveh turnirjev za Grand Slam.

Hewitt, 355. igralec sveta, se je na turnir uvrstil s povabilom organizatorja, vendar Tomic, 24. nosilec, svari, da ranking na lestvici ne odraža realne slike. Mladi Avstralec je priznal, da mu bo težko premagati slavnejšega rojaka, zaveda pa se, da se Hewitt ne bo predal.

''Počutil bi se slabo, a še vedno me lahko premaga. On je odličen tenisač. Najin izkupiček na treningu je 60-40 v njegovo korist,'' je povedal 22-letnik.

''Ne maram igrati z njim in on ne z mano, saj mi gre včasih proti njemu zelo dobro. Izkoristiti moram trenutek in se zabavati. Prepričan sem, da bo on naredil enako,'' je dodal Avstralec, ki bi z zmago izboljšal svojo najboljšo uvrsitev na lestvici ATP (24. mesto). ''To je moja priložnost,'' je pristavil.

Hewitt je nekdanji prvi igralec sveta in zmagovalec dveh turnirjev za Grand Slam. V New Yorku je zmagal leta 2001, od takrat pa je samo še enkrat zaigral v finalu, in sicer leta 2004, ko je bil od njega boljši Roger Federer. Predlani se je v Flushing Meadowsu prebil vse do osmine finale, lani pa ga je v prvem krogu izločil Tomaš Berdych.

pripravil: Ž. J.