Umag: Kavčič izgubil v 1. krogu po maratonskem obračunu!

26.07.2011
UMAG, HRVAŠKA -Teniški turnir serije ATP 250 v Umagu je ostal brez slovenskih predstavnikov. Po izjemno dolgem, lahko rečemo kar ultra maratonskem obračunu v igri na dva dobljena niza, je danes izgubil edini, ki je igral v glavnem delu - Blaž Kavčič.

Od 24-letnega Kavčiča je bil v 1. krogu skoraj 400,000 evrov vrednega peščenega turnirja boljši Argenitnec Carlos Berlocq, za zmago s 6-4, 6-7 in 6-4 pa je Južnoameričan potreboval skoraj 4 ure, bolj natančno 3 ure in 41 minut. Tekmeca sta se prvič pomerila pred letom dni v polfinalu Challengerja na Reki, kjer je zmagal Blaž, tisti dvoboj pa je tudi spadal med maratonske, saj ga je Kaljut dobil šele po tajbrejku tretjega niza po 3 urah in 20 minutah.

Če sodimo po prvi njuni tekmi, bi lahko pričakovali takšen razplet (dolžina dvoboja),povrh vsega pa se oba nahajata zelo blizu en drugemu na ATP lestvici (Kavčič 75., Berlocq 83.) in slovita kot peščena specialista.

Danes je bolje začel Argentinec, ki je v prvem nizu po izkoriščeni priložnosti za brejk povedel že 4-1, toda borbeni Kaljut se nikoli ne preda. Tudi tokrat je izničil prednost, izenačil na štiri, a je nato še enkrat oddal začetni udarec in po 1 uri in po izgubil prvi niz. Po izmenjavi brejkov v 2. nizu, sta oba držala vajeti svojega servisa vse do podaljšane igre, ki je spet poskrbela za nemirne živce. Kavčič je ubranil dve zaključni točki nasprotnika in izkoristil 16. točko točko za dobljeni drugi del dvoboja. Minilo je 2 uri in 45 minut, pa še nismo dobili zmagovalca. Odločilni del srečanja je spet bolje začel Argentinec, a ga je neumorni Ljubljančan spet ujel, pri 4-3 pa je na Berlocqov servis imel aktiven rezultat 30:30. No, ni mu uspelo priti bližje. Že v naslednji igri je Argentinec izkoristil drugo vezano žogo za brejk, ki je nato tudi odločil zmagovalca. Berlocq je vse skupaj potrdil v 10. igri in razžalostil slovenske gledalce, ki so v Umagu bodrili našega asa.

Kavčiča sedaj čakajo kratke 'počitnice' njegov naslednji turnir pa je napovedan za avgust, ko se bo udeležil masters turnirja v Cincinnatiju. To bo tudi njegova prva priprava pred OP ZDA v New Yorku, ki se začne konec avgusta in na katerem bo seveda nastopil neposredno v glavnem delu.