V enem najbolj presenetljivih finalov Indian Wellsa je slavil Britanec Cameron Norrie

18.10.2021
INDIAN WELLS, ZDA - Britanski teniški igralec Cameron Norrie je presenetljiv zmagovalec prestavljenega ATP 1000 turnirja v kalifornijski puščavi.

Cameron Norrie je prvi zmagovalec Indian Wellsa po Ljubičiču in 2010, ki je izven TOP25 na ATP lestvici.  Kot 21. nosilec je v finalu s 3-6, 6-4, 6-1 ugnal 29. nosilca Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije.

Zanimivo, da letos sta v Indian Wellsu zmagala 21. nosilca, med dekleti je pokal namreč dvignila Španka Paula Baodsa.

Norrie je drugič letos v karieri zmagal na ATP turneji, a ta lovorika je precej več vredna, saj gre za turnir serije masters. Britanec je letos slavil konec julija v Los Cabosu, kjer je prišel do prvenca, v finalih pa ima sedaj razmerje 2-6.

''To mi pomeni ogromno, zame je to daleč največji uspeh. V tem ternutku sploh ne morem opitai te sreče z besedami. Bil je zanimiv obračun, iz moje strani in strani ekipe velik, sploh ne morem verjeti, da sem zmagal. Če bi mi kdo pred začetkom dejal, da bom osvojil turnir, mu ne bi verjel, niti v sanjah'', je povedal svoje videnje teh dveh tednov Britanec.

To je bil drugi letošnji finale turnirjev serije masters med igralcema, ki sta izven TOP25. V Miamiju sta podobno senzacijo finala letos priredila Sinner in Hurkacz.

Norrie je tudi prvi britanski tenisač z zmago v Indian Wellsu, tu ni uspelo slaviti niti Andyu Murrayu. Za nameček bo Norrie sedaj tudi prvi britanski tenisač, zavzel bo 16. mesto na ATP lestvici.