Veliki Švicar Roger Federer zaostajal 2 niza, se soočil z 2 "match" točkama Gaela Monfilsa, a na koncu zmagal!

05.09.2014
Na zadnjem grand slam turnirju sezone v New Yorku, sta se v polfinale uvrstila še Švicar Roger Federer in Hrvat Marin Čilič!

NEW YORK, ZDA - Švicarski teniški maestro Roger Federer in Francoz Gael Monfils sta ponudila nočno dramo v četrtfinalu OP ZDA v tenisu. Francoz je že vodil z 2.0 v nizih in imel v 4. nizu 2 "match" točki na servis Švicarja, a je na koncu moral stisniti roku 33 letnemu Federerju, ki je slavil s 4-6, 3-6, 6-4, 7-5, 6-2 v nizih. Slednji se je tako devetič v karieri vrnil po zaostanku 2 nizov in zmagal!

"Tudi po velikem zaostanku, sem še vedno mislil, da je Gael še daleč od cilja. Vedel sem, da lahko prikažem boljši tenis. Kljub slabemu začetku sem se dobro počutil, a ko sem se soočil z 2 "match" točkama Monfilsa, ni bilo več tako. Pomislil sem 'To je to, to je zadnja točka. Bori se do konca in mu ne daj lahke točke, naj sam zaključi stvar'. Toda odserviral sem dobro in ostal v igri ter nekako preobrnil rezultat. V 5. nizu sem se počutil odlično. Daljši kot je bil dvoboj, bolje sem igral in to je velika stvar," je takoj po dvoboju dejal Švicar.

Gael Monfils ponovno ni izkoristil priložnost za velik rezultat na grand slam turnirjih.

28-letni Gael Monfils (24.) je v prvih 2 nizih serviral odlično in ni izgubil svojega servisa, Federerju pa je kar 3 x odvzel servis. Roger je končno prišel do brejka na začetku 3. niza in še do enega v 4. igri, ko je pred tem izgubil svoj servis. Francoz je tako izgubil prvi niz na letošnjem OP ZDA. Švicar je dobil zalet in v 4. nizu z brejkom povedel 2:1, a se je tu ustavil. Z veliko nevsiljenimi napakami je Gaelu dopustil, da se vrne in mu ponudil 2 "match" točki pri zaostanku s 4:5(15:40) na svoj servis.

Občinstvo je bilo na nogah. Z dobrimi servisi se je rešil iz izgubljenega položaja in dobil obe preostali igri ter izenačil v nizih. Po skoraj 3 urah borbe v 4 nizih, je odločilni 5 niz trajal le 27 minut. Monfils je psihološko padel, Švicar pa je "letel" po igrišču in pustil nasprotnika na le 11 osvojenih točkah. Zanj je bila to že 25 zmaga v 26 nočnih dvobojih v Flushing Meadowsu!

3. igralec sveta je kar 74 x odigral pri mreži in osvojil 53 točk (72%). Število zmag v medsebojnih dvobojih je povečal na 8 ob 2 porazih. Nazadnje se je po zaostanku 2 nizov vrnil v Wimbledonu leta 2012 proti Francozu Julienu Benneteauju v 3. krogu in je kasneje prišel do svoje 17 in do sedaj zadnje grand slam lovorike. V polfinalu New Yorka bo igral devetič, zadnjič je bilo to leta 2011, 5 x je dvignil zmagovalni pokal. V polfinalu se bo srečal s Hrvatom Marinom Čiličem s katerim še ni izgubil(5:0). Slednji je v 3 nizih izločil Čeha Tomaša Berdycha.

"Se že veselim dvoboja z Marinom. On je zelo dober fant. Imela sva tesen obračun v Torontu. Mislim, da sem potreboval 9 "match" točk, za polnočno zmago s 6:4 v 3. nizu. Dobro vem kaj me čaka," je napovedal polfinalni dvoboj veliki Švicar.