Wawrinka ima le eno željo in ta je povezana s Federerjem

12.10.2016
ŠANGHAJ, KITAJSKA - Najboljši švicarski tenisač na svetu Stan Wawrinka je razkril svojo edino željo za leto 2017, ki se nanaša na Rogerja Federerja.

Stan Wawrinka in Roger Federer veljata za zelo dobra prijatelja, kar je z nesebično željo za prihajajočo sezono znova potrdil aktualni zmagovalec OP ZDA.

Wawrinka je v letošnji sezoni osvojil štiri turnirske lovorike (4-1), med katerem prištevamo tretjo zmago na največjih turnirjih (3-0). Morda bi kdo ob tem pričakoval, da si v letu 2017 želi dopolniti karierni Grand Slam, a njegova želja je precej bolj altruistična.

''Moja edina želja za leto 2017 je, da bi bil Roger Federer spet zdrav. V dobro tenisa želim, da bi bil Federer zdrav in spet pri vrhu. Ko igra, je to dobro za vse,'' je povedal ''Stan the Man'' pred začetkom turnirja v Šanghaju, kjer se je že uvrstil v tretji krog.

Švicar je bil kot tretji nosilec v uvodnem krogu prost, v drugem pa je s 6:3, 6:4 odpravil vzhajajočo zvezdo britanskega tenisa Kyla Edmunda. ''Rekel bi, da so igrišča nekoliko hitrejša kot lani,'' je pogoje za igro komentiral Wawrinka in se dotaknil izjave Ernestsa Gulbisa, ki je pred nekaj meseci opozoril na velike razlike med najboljšimi igralci in tistimi, ki na lestvici ATP niso uvrščeni znotraj prve deseterice.

''Če zmaguješ, se ti življenje spremeni. Jasno je, da bo imel Federer vse privilegije. Zaslužil si jih je. Jaz sem osvojil nekaj Slamov in Davisov pokal. Priboril sem si svoje mesto v tenisu. Zavedam se, da je razlika med najboljšimi petimi in nižje rangiranimi igalci,'' je priznal 31-letnik.

Wawrinka v višino meri 183 centimetrov in tehta 81 kilogramov. Rafael Nadal, na primer, se je v zadnjih sezona odpovedal delu mišične mase zavoljo hitrosti in manjše obremenjenosti sklepov. Švicar o tovrstnih ukrepih ne razmišlja, saj za eksekucijo svoje igre potrebuje ustrezno število kilogramov. ''Na tem nivoju tekmovanja je treba biti hiter. Pogovarjal sem se z nutricistom in trenerjem za fitnes, a za moj tenis in hitrost udarcev potrebujem določeno težo,'' je pojasnil Švicar.

Berdychu se je zataknilo, Goffin in Raonic naprej

Tomaš Berdych je bil po zmagi v Šenznu dobro na poti, da se vmeša v boj za nastop na zaključnem turnirju v Londonu, velik udarec njegovi kampanji pa je v uvodnem krogu Šanghaja prizadejal Marcel Granollers, ki ga je izločil po dveh podaljšanih igrah. Precej bolje kaže Davidu Goffinu, ki je po zmagi nad Juanom Martinom Del Potrom izločil še Benoita Paira. V tretji krog se je uvrstil tudi Milos Raonic, ki je v dveh nizih odpravil Paola Lorenzija