Wawrinka 'osramotil' Čiliča v Monte Carlu; Federer v stilu čez Štepaneka

16.04.2014
MONTE CARLO - Na rdeči monaški pesek sta danes stopila tudi Roger Federer in Rafael Nadal, ki sta s svojima tekmecema opravila v stilu. Še posebej je izstopal Švicar, fantastično pa je odigral tudi Stanislas Wawrinka.

Pa se najprej posvetimo Stanislasu Wawrinki, ki zadnje čase ni kazal najboljše pripravljenosti po naslovu na OP Avstralije. 3. igralec sveta pa je za začetek v Monte Carlu dobesedno osramotil Marina Čiliča, prepustil mu je le 2 igri (6-0, 6-2).

Le 45 minut je potreboval Stan, da se je uvrstil v 3. krog Mastersa v Monte Carlu. Nič posebnega, če mu ne bi nasproti stal Marin Čilič, ki velja za enega najboljših tenisačev na Touru. Hrvat, ki ima stalno prebivališče prav v Monaku, je doživel enega najtežjih porazov v karieri, še posebej pa je bil slab v 1. nizu, ko ni dobili niti ene igre. No, njegova igra se ni popravila tudi v drugem, Wawrinka pa je tako ekspresno pospravil s tekmecem, šestič iz osmih medsebojnih dvobojev. Hrvaški tenis je s porazom Medjugorca ostal brez predstavnikov v Monte Carlu.

Roger Federer je premagal Radeka Štepaneka v eni šolski uri

Že takoj na začetku je opozoril nase Roger Federer, če se lahko sploh tako izrazimo ob njegovi veličini. Čeha Radeka Štepaneka je povozil s 6-1, 6-2. Švicar je za nastop vzel posebno povabilo, na monaškem Mastersu pa igra prvič po letu 2011. ''Kar malo sem presenečen, kako dobro mi je šlo'', je priznal 32-letni Baselčan, ki je tu trikrat obstal v finalu zaradi Rafaela Nadala, nespornega kralja Monte Carla z osmimi naslovi. Njegovo dominacijo je šele lani v finalu prekinil Novak Djokovič.

Nadal je za začetek s 6-4, 6-1 ugnal Teimuraša Gabašvilija, a zmaga ni bila tako gladka kot kaže rezultat. Predvsem velja to za uvodni niz, v katerem je imel Gruzijec žogico za dvojni brejk in 4-1. Kar dober pritisk je izvajal Gabašvili, ki pa seveda v takšnem tempu ni zdržal do konca tekme, bolj natančno, niti do konca 1. niza. 27-letni Nadal je seveda prvi favorit na monaškem pesku, v 3. krogu pa bo igral z Andreasom Seppijem, ki je po trdem boju premagal Pabla Andujarja s 7-6(5), 5-7, 6-4.

Osemkratni zaporedni zmagovalec Mastersa v Monte Carlu Rafa Nadal se je na začetku soočil z agresivno in natančno igro Gruzijca Gabašvilija, po ubranjenem brejk "pointu" za dvojno prednost tekmeca pa sestavil misli in oddal le še dve igri do konca.

Pablo Carreno je presenetil Gaela Monfilsa, lepe zmage pa se lahko veseli tudi Guillermo Garcia-Lopez. Španec je s 6-1, 7-5 izločil 17. nosilca Aleksandra Dolgopolova.