Zec-Peškiričeva drugič letos v polfinalu ITF-ja; Rola izpadel v četrtfinalu

13.08.2011
Slovenska teniška igralka Maša Zec-Peškirič (240. na WTA) se je po Mariboru (Infond Open) spet uvrstila najmanj med štiri najboljše na ITF turnirju. Blaž Rola izpadel v četrtfinalu v Srbiji.

VERSMOLD, NEMČIJA - 24-letna Jeseničanka je letos igrala v finalu ITF turnirja v Mariboru, ta teden pa je prišla do najmanj druge letošnje najboljše uvrstitve na turnirjih serije ITFm, potem ko ji je uspelo priti v polfinale 25,000 USD vrednega turnirja v Nemčiji.

Maša v Versmoldu kotira kot 5. nosilka, v četrtfinalu pa je s 6-3, 6-2 odpihnila 2. nosilko Tatjano Malek iz Nemčije, ki je trenutno na 180. mestu WTA lestvice, pred dvema letoma pa je bila že 64.

V uvodnem krogu je Zec-Peškiričeva izločila Aranzo Salut iz Argentine, v drugem pa Elizaveto Jančuk iz Ukrajine. Za veliki finale bo morala premagati Mariano Duque-Marino iz Kolumbije, trenutno 332. na teniški lestvici WTA (lani 94.).

SUBOTICA, SRBIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola, ki je lani koncem leta odšel na študij v ZDA, je zapravil veliko priložnost, da bi se uvrstil v polfinale peščenega turnirja serije Futures v Subotici, ki se igra za nagradni sklad v višini 10,000 USD.

Blaž je povsem blizu zmagi nad 1. nosilcem iz Madžarske Adamom Kellnerjem. Dobil je 1. niz, v drugem in tretjem pa vodil z brejkom prednosti...no končni rezultat se je glasil 7-7, 6-4 in 7-5 za Madžara.

Rola je sicer v 1. krogu izločil Francoza Yanna Renaulta, v drugem pa je bil boljši od domačina Bojana Zdravkovića.