Zec-Peškiričeva čez 1. krog kvalifikacij na Roland Garrosu!

18.05.2011
PARIZ, FRANCIJA - Slovenska teniška igralka Maša Zec-Peškirič je preskočila prvi kvalifikacijski krog na OP Francije.

Trenutno 207. tenisačica sveta Maša Zec-Peškirič, doma iz Jesenic, je v prvem krogu kvalifikacij peščenega grand slama po treh nizih s 6-2, 1-6 in 6-2 izločila enajstopostavljeno Lesio Curenko iz Ukrajine.

Maša je v Parizu prišla do pomembne zmage nad skoraj sto mest višje uvrščeno tekmico, ki jo pelje v 2. krog kvalifikacij, kjer se bo pomerila z 28-letno Grkinjo Eleni Daniilidou (153. na WTA), ki je bila nekoč že 14. na WTA lestvici.

Dvoboj na igrišču številka 12 med Mažo in Lesio je trajal dve minuti manj kot 2 uri, nizi pa so si bili različni kot črno in belo. V prvem je Zec-Peškiričeva izkoristila dve žogi za brejk od 12 (Curenko 0/5), v drugem pa je oddala kar tri servisne igre. Potreben je bil tretji niz, kjer je Gorenjka zbrala svoje misli in ob treh brejkih le enkrat oddala svoj začetni udarec. Zmaga je bila tu. V kar izenačenem dvoboju je Maša bolje igrala na svoj prvi začetni udarec na koncu pa osvojila pet točk več od 21-letne nasprotnice.

Statistika dvoboja Maša Zec-Peškirič (SLO) - Lesia Curenko (UKR)

Maša Zec-peškirič in Eleni Daniilidou sta se do sedaj pomerili le enkrat. Lani v kvalifikacijah Wimbledona je gladko slavila Grkinja, ki pa na pesku ni tako dobra, zato ima Maša lepo priložnost, da se ji maščuje in vstopi v odločilni krog kvalifikacij, kjer bi z zmago odšla v glavni del in se pridružila prijateljici in soreprezentantki Poloni Hercog.