Žemlja najvišje v karieri, Nadal ponovno med TOP4!

20.05.2013
Po končanem ATP 1000 turnirju v Rimu je prišlo do kar nekaj sprememb na ATP lestvici. Slovenci smo po dolgem času ostali na 2 predstavnikih med TOP100!

Najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja. ki ta teden nastopa na ATP 250 turnriju v Nemčiji, je prišel do rekordne uvrstitve v karieri. Trenutno je 49. igralec sveta! Aljaž Bedene je izgubil 3 mesta, a se še vedno drži med TOP100, na 84. mestu. Iz stoterice pa je izpadel Blaž Kavčič, ki je zdrsel za 7 mest in je sedaj 105. igralec sveta!

Od ostalih Slovencev je prišel do karierne uvrstitve še Mike Urbanija, ki se je popravil kar za 213 mest in prvič pokukal med 1000 najboljših (910.).

Uvrstitve vseh Slovencev na ATP lestvici :

Rafa Nadal je letos osvojil že šest turnirjev, še dvakrat pa je bil v finalu. V nadaljevanju brani le še točke za naslov na Roland Garrosu, nato pa jih bo le dodajal

Do pomembne spremembe je prišlo tudi med TOP10, saj je Španec Rafael Nadal ponovno član velike četverice, tako da bo med glavnimi nosilci v Roland Garrosu. Prepričljivo vodi Srb Novak Djokovič pred Britancem Andyjem Murrayjem in Švicarjem Rogerjem Federerjem. Španec David Ferrer je sedaj na 5. mestu, Srb Janko Tipsarevič pa je izrinil Švicarja Stanislasa Wawrinko iz 10 mesta!

Poljak Jerzy Janowicz je še za mesto popravil rekordno uvrstitev (23.), ki se je veselita tudi Kevin Anderson (25.) iz Južne Afrike in Francoz Benoit Paire (26.). V ozadju je največ napredoval 28-letni Izraelec Dudi Sela, ki je z zmago na challengerju ponovno postal član TOP100 (88.).