Agnieszka Radwanska s težavami v polfinale Stanforda

27.07.2013
Poljakinja se je v četrtfinalnem obračunu dve uri in 14 minut mučila s 28-letno domačinko Varvaro Lepchenko, a je na koncu vendarle pokazala boljšo igro in se s 7-6(2), 3-6 in 6-3 uvrstila v polfinale. Tam jo čaka še ena domačinka, Jamie Hampton, ki je v četrtfinalnem obračunu brez težav ugnala Rusinjo Vero Dushevino.

"To je moj prvi turnir na trdih igriščih po nekaj časa, zato imam še kar precej težav. Danes sploh nisem čutila žogice. Res sem si želela te zmage in res sem vesela, da mi je uspelo, a še vseeno moram precej dvigniti nivo svoje igre na trdi podlagi, saj danes res nisem igrala svojega najboljšega tenisa" je o svoji današnji predstavi povedala 4. igralka sveta Agnieszka Radwanska.

Danes Američanka res ni bila daleč od presenečenja. Po tem ko je Radwanska po podaljšani igri igri dobila prvi niz, se je Lepchenkova vendarle uspela vrniti v tekmo in dobiti drugi niz. V tretjem nizu je Američanka povedla s 3-2 z brejkom prednosti. A Poljakinja je zaigrala bolje, dobila naslednje 4. igre in odločilni niz dobila z izidom 6-3. Izid v točkah je bil na koncu celo v korist Američanke (96-95).

Sestri Radwanska

Cibulkova preprečila, da bi se tudi Urszula Radwanska uvrstila v polfinale:

Slovakinja je tako preprečila, da bi obe sestri napredovali v polfinale. S 7-5 in 6-3 je premagala mlajšo izmed sester Radwanska. Cibulkova se bo v polfinalu pomerila z Romunko Sorano Cirsteo, ki je brez težav premagala Rusinjo Olgo Govortsovos 6-3 in 6-2 v nizih.