Ali igra Serena Williams najboljši tenis v karieri?

04.09.2011
NEW YORK, ZDA - Najboljša teniška igralka zadnjega desetletja in zmagovalka 13 grand slam turnirjev Američanka Serena Williams, je v 3. krogu OP ZDA v 2 nizih opravila s 4. nosilko, Belorusinjo Viktorijo Azarenko s 6:1, 7:6(5)!

Ko je bila pred začetkom OP ZDA Serena Williams postavljena kot 28. nosilka turnirja, so mnogi trdili, da to ni realno in da bi morali Američanko postaviti med glavne nosilke, ne glede na njen trenutni položaj na WTA lestvici. To se je sedaj potrdilo v praksi, saj bila "žrtev" žreba ena resnih favoritinj za naslov, Belorusinja Viktorija Azarenka, ki se je morala posloviti od tekmovanja že v 3. krogu!

Viktorija se pred dvobojem javno ni pritoževala nad žrebom :

"Ne bom se usedla v kot in jokala zaradi žreba, to je pač del tenisa"!

Belorusinja je pokazala, da je velika borka, saj se ni predala potem, ko je Serena v samo 17 minutah povedla s 5:0 v 1. nizu. Azarenka je v 2. nizu začela igrati sproščeno, tako kot zna. Večkrat je prevzela pobudo in prisilila Sereno k teku z ene na drugo stran osnovne linije ter odigrala nekaj dobrih točk tudi pri mreži. Američanka je povedla s 5:3(0:40), a to ni vzelo poguma Viktoriji, ki je niz pripeljala do podaljšane igre, kjer sta bili igralki izenačeni do rezultata 5:5, nato pa je Serena dobila zadnji 2 točki. Za končno zmago je izkoristila svojo 5. "match" žogico.

V 2. nizu in podaljšani igri sta igralki pokazali vrhunski tenis, ki je navdušil tudi slavnega Johna McEnroja. Povedal je, da še ni videl igrati Azarenke tako dobro in da bi to moral biti dvoboj polfinala in ne 3. kroga.

Na vprašanje, kako se je počutila v prvih 17 minutah, je Azarenka odgovorila :

"Bilo je boleče. Če je nekdo tako navdihnjen kot je bila ona, nihče nima veliko možnosti. Vseeno sem poskušala igrati bolj agresivno in to je pomagalo v 2. nizu. Še nikoli nisem videla igrati Serene na takšnem nivoju. Ne morem opisati kako se počutiš, ko sprejemaš njen servis. Edino kar lahko storiš je, da poskušaš pridobiti čim več izkušenj. Ona je res kompletna igralka"!

Serena Williams je dejala : "Mislim, da se je v 2. nizu sprostila in si res zasluži čestitke za prikazano igro. Močno je dvignila nivo igre in v določenih trenutkih diktirala tempo"!