Aljaž Bedene po težkem triurnem boju v četrtfinalu Banja Luke!

11.09.2013
BANJA LUKA, BIH - Tretji najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je prebil v četrtfinale ATP Challengerja v Banja Luki.

Kljub zapravljenim trem zaključnim žogam v 2. nizu 24-letni Aljaž Bedene (107. na ATP) nadaljuje tekmovanje na peščenem Challengerju. V 2. krogu 64,000 evrov vrednega dogodka v največjem mestu Bosanske Krajine je po maratonskem obračunu dolgem več kot 3 ure s 6-4, 6-7(5) in 7-6(3) ugnal Italijana Simoneja Vagnozzija, 263. igralca sveta.

Neverjetno si je zakomliciral obračun Bedene danes na osrednjem terenu TK Mladost v Banja Luki. 30-letnega Italijana je imel že 'pečenega', pa se je moral potiti še več kot 1 uro in  pol, da se je kot 2. nosilec prebil med osem najboljših.

V uvodnem nizu je dvakrat odvzel servis tekmecu, sam pa oddal enega, kar je bilo dovolj  za vodstvo. Vse skupaj  je imel pod kontrolo vse do 10. igre drugega niza, kjer je po 1 uri in 25 minutah pri 5-4 serviral za zmago. Povedel je 40:15, zapravil obe zaključni žogici, kasneje pa tem dvema dodal še eno. Vagnozzi, ki je pred tem izgubil edini medsebojni dvoboj z Ljubljančanom leta 2009, je dobil krila, držal stik in potem tudi dobil podaljšano igro. Tudi v nadaljevanju ni manjkalo drame, še posebej za goreče privržence Aljaža. Naš teniški as je z brejkom v drugi igri spet vodil tempo, potrdil ga je za 3-0, ki ga še enkrat ni znal obdržati, v 9. igri pa se je tresel na svojem servisu. Po maratonski igri se je le izvlekel, boljšo formo in uvrstitev na lestvici pa potrdil šele v drugem podaljšku, kjer je  suvereno končal z zmago po 3 urah in 3 minutah.

16 asov je zadel Bedene, dvoboj pa je ponudil skupaj kar  26 brejk priložnosti. V letošnjem letu je v tajbrejkih Aljaž kar suveren, dobil jih je 12 od 17.

18 točk bo poskušal v četrtfinalu podvojiti, ko se bo meril s 23-letnim Slovakom Norebrtom Gombosom, 245. igralcem sveta. Med seboj  se bosta udarila prvič.