Aljaž Bedene "trčil v zid" imenovan Medvedjev

25.08.2020
Slovenski tenisač Aljaž Bedene je zaključil z nastopi na ATP 1000 turnirju v New Yorku!

NEW YORK, ZDA - 31-letni Aljaž Bedene je odlično odigral ATP 1000 turnir v New Yorku (premeščen iz Cincinnatija), a se je njegov niz štirih zaporednih zmag (dve v kvalifikacijah) končal v 3. krogu. Branilec naslova 24-letni Rus Daniil Medvedjev (5. na ATP) je bil premočan in je slavil s 6-3, 6-3 v nizih!

Rus je potrdil zakaj je 5. igralec sveta, saj je bil na svoj servis trden kot stena. Aljaž je dal vse od sebe dosegal zmagovite udarce skoraj enako kot nasprotnik (15:16) toda Daniil mu ni ponudil niti 1 brejk priložnosti, sam je v vsakem nizu enkrat izgubil servis in to je bilo dovolj za Medvedjevo zmago. Slednji je stalno vršil pritisk na Bedeneta, ki je posledično naredil kar 28 nevsiljenih napak. Slovenec je kljub porazu lahko zadovoljen. Ujel je dobro formo pred grand slam turnirjem (OP ZDA), ki se bo začel na istem prizorišču konec avgusta.

Na začetku 2. niza se je zgodil manjši incident. Aljaž je bil rahlo frustriran zaradi nemoči na igrišču in je žogico lahkotno udaril na prazne tribune. Pri tem je nesrečno zadel kamermana in posredoval je glavni kontrolor, ki se je pogovoril s kamermanom. Sodnik dvoboja je nato našemu tenisaču dal le opomin.

Za dobro popotnico je prejel 73,250$ denarne nagrade in osvojil 115 ATP točk (90+25)!