Aljaž Bedene v Čilu Stephanu Robertu vrnil za poraz v Melbournu!

04.02.2014
VINA DEL MAR, ČILE - Prvi slovenski teniški lopar Aljaž Bedene je preskočil prvo oviro na ATP250 turnirju v Vina Del Maru. Po slabšem začetku je veliko bolje nadaljeval in izločil neugodnega Stephane Roberta.

Pred dvema tednoma je Francoz Stephane Robert (84.na ATP) na OP Avstralije presenetil Aljaža Bedeneta, pravzaprav je presenetil svetovno teniško javnost, saj je kot kvalifikant oziroma kot srečni poraženec zaigral kar v osmini finala. 33-letni Francoz je takrat slavil gladkih 3-0 v nizih, danes pa je na peščenem ATP turnirju v Čilu nudil le čvrst odpor. 24-letni Bedene je veterana iz Mortagnisa izločil z 2-6, 6-3 in 6-3 .

Fantastično je odigral trenutno 109. igralec sveta Bedene, če odmislimo 1. niz. Servis je deloval, borbenost in nepopustljivost pa mu je prinesla najmanj 2. krog na turnirju Royal Guard Open Chile.

Robert, ki se ga nekateri spominjate tudi iz ljubljanskega Challengerja, je bolje otvoril tekmo na rdečem pesku. Prcej hitro je dobil uvodni niz po zaslugi agresivne igre na drugi servis Bedeneta. Ta element njegove igre je res trpel v teh trenutkih, dobil je le 3 točke od 13. Ob dveh izgubah servisa in 4 zapravljenih priložnostih za brejk je Francoz imel prednost, ki pa se je v 2. nizu hitro stopila. Ljubljančan je ujel ritem, postal suveren na svojem začetnem udarcu in izenačil. V tretjem delu je le še izpopolnil servisne igre, nasprotniku sploh ni dovolil žogice za brejk, sam pa v 5. igri prišel do zelo pomembnega v srečanju (finiširal je s še enim brejkom v 9. igri). Na koncu, po 1 uri in 56 minutah igre, je imel Bedene na računu 13 asov (Robert 3), 79% izkoristek točk na prvi servis in skupno število točk 93:83.

Benki je Francoza premagal še drugič v treh medsebojnih tekmah, prvič pa sta se pomerila na pesku. V 2. krogu pa ga čaka velik test, dvoboj s 1. nosilec Fabiem Fogninijem, s katerim še ne pozna veselja ob zmagi. Italijan je dobil vse tri medsebojne obračune, lani v Indian Wellsu in Acapulcu (slednji se je končal po tajbrejku 3. niza), prvič pa je 26-letni Fognini (15. na ATP) zmagal leta 2011, ko je Bedene debitiral za reprezentanco v Davisovem pokalu (potem je igral le še enkrat). Italijan je v super formi, čez vikend je bil del ekipe, ki je pokopala Argentino v pokalu Davis. Morda pa je Fognini vsaj malo utrujen od praznovanja po zmagi, tu pa lahko Aljaž išče svojo priložnost.

Uspeh v 1. krogu Aljažu prinaša najmanj 20 točk in 7,405 USD (bruto).

Royal Guard Open Chile
Datum: 03.02.2014 - 09.02.2014
Nagradni sklad: $ 426,605

Daniel Gimeno-Traver (Spain) beat 6-Alexandr Dolgopolov (Ukraine) 7-6(4) 3-6 7-5
Santiago Giraldo (Colombia) beat Ruben Ramirez Hidalgo (Spain) 6-4 6-2
Taro Daniel (Japan) beat Thomaz Bellucci (Brazil) 6-3 6-3
Pablo Carreno (Spain) beat Filippo Volandri (Italy) 6-0 3-6 6-1
Martin Alund (Argentina) beat Albert Ramos (Spain) 6-3 6-4
Aljaz Bedene (Slovenia) beat Stephane Robert (France) 2-6 6-3 6-3
8-Federico Delbonis (Argentina) beat Pablo Cuevas (Uruguay) 6-3 6-4
Paolo Lorenzi (Italy) beat Alejandro Gonzalez (Colombia) 6-2 6-1

7-Guillermo Garcia-Lopez (Spain) beat Julian Reister (Germany) 3-6 6-4 6-4