Andreja Klepač zmagala še drugič, Polona Hercog izpadla že v 1. krogu kvalifikacij!

05.10.2014
Od 2 slovenskih tenisačic, ki sta igrali kvalifikacije na WTA turnirjih, je v igri le še ena!

TIANJIN, KITAJSKA - 28-letna Andreja Klepač (brez uvrstitve na WTA ) je po zmagi v 1. krogu kvalifikacij WTA International turnirja v Tianjinu, presenetila še v 2. krogu. Tokrat je premagala kar 209. igralko sveta, 24-letno Kitajko Kaj Lin Žang s 6:3, 6:3 v nizih. Andreja je v zadnjem času praktično opustila igranje med posameznicami, a so ji Kitajci 2 x podelili posebno povabilo (Gvangžu, Tianjin) in drugega je dobro izkoristila. Klepačeva je sicer pred 6 leti bila 99. igralka sveta, a se je v zadnjem času povsem osredotočila na igro dvojic!

Slovenka je v 1. nizu solidno odservirala, še posebej je bila uspešna na 2. servis. Izničila je edino brejk priložnost Kitajke, sama je izkoristila 2 od 6. 2. niz je bil na slabšem nivoju. Bilo je 5 brejkov, a ponovno je bila boljša Slovenka, ki se je po uri in 25 minutah igre veselila lepe zmage!

V zadnjem krogu kvalifikacij jo čaka težka ovira, saj ji bo nasproti stala 1. nosilka 27-letna Izraelka Shahar Peer (131.), ki je bila pred 3 leti že 11. igralka sveta.

Andreja si je zagotovila najmanj 14 WTA točk in 1005$!

WC-Andreja Klepac (Slovenia) beat 5-Kai Lin Zhang (China) 6-3 6-3

LINZ, AVSTRIJA - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog pa je doživela "hladen tuš"  že v 1. krogu kvalifikacij WTA International turnirja v Avstriji. Slovenka je po dramatičnem dvoboju kot 2. nosilka klonila proti 29 letni Čehinji Luciji Hradecki (154.) s 6-3 4-6 7-6(9).

1. niz je šel v roke Čehinje, saj je bila Slovenka katastrofalna pri izkoristku 2. servisa na katerega ni osvojila niti ene točke (0:10). 3 x je izgubila svoj servis in dosegla 1 brejk. V 2. nizu je imela kar 96% zadetih prvih servisov in je nasprotnica ostala brez brejk priložnosti, sama je izkoristila edino. 3. niz je ponudil dramatično končnico. Obe sta dosegli po 2 brejka, Slovenka pa je rešila 2 "match" točki pri vodstvu Čehinje s 5:4. V podaljšani igri je imela sma 2 priložnosti za zmago pri vodstvi s 6:5 in 8:7, a je dopustila nasprotnici preobrat in slednja je slavila z 11:9. Dvoboj je trajal 2 uri in 2 minuti, Hradecka pa je danes premagala najvišje uvrščeno nasprotnico v letošnji sezoni.

Polona je za nastop prejela 1 WTA točko in 427 evrov!