Babosova z izjemnim servisom do prvega naslova v karieri!

27.02.2012
MONTERREY, MEHIKA – Timea Babos je v finalnem obračunu turnirja v Monterreyju ugnala nasprotico Alexandro Cadantu ter tako prvič v svoji karieri osvojila turnir serije WTA.

18-letna Babosova je prejšnji teden nastopila v polfinalu turnirja v Bogoti, tokrat pa je ta mlada Madžarka šla še korak dlje. Potem ko je na poti do  finala denimo ugnala drugopostavljeno Saro Errani ter tretjepostavljeno Sorano Cirsteo, je z izjemno igro v velikem finalu po dveh nizih odpravila še z Romunko Alexandro Cadantu.

»Bila sem presenečena, ker sem se znašla v finalu. To je bil moj prvi finale in sploh nisem čutila kakršnega koli pritiska. Igrala sem agresivno, nadzirala moj servis izkoristila pa sem napake na njenem servisu ter tako prišla do dveh brejkov, ki sta odločila srečanje,« je medijem dejala presrečna Babosova. Madžarka je na svoj servis odigrala odlično, nasprotnici ni ponudila niti ene same brejk priložnosti, še več Cadantujevi na servis 18-letnice ni uspelo nikoli v srečanju priti do 'deuce' igre. Babosova je v dveh setih izkoristila dve brejk priložnosti, kar je bilo dovolj za zmago s 6:4 in 6:4.

Madžarka je pred prejšnjim tednom imela razmerje na WTA urnirjih 1-2, od danes naprej pa je ta kar 9-3. ''Pred tem nisem veliko igrala WTA-jev, sem pa zmagovala na ITF-jih serije 25k in 50k. Pred kratkim sem v pokalu Fed tudi vknjižila zmago nad Top 100 tenisačico sveta Johanno Larsson in morda sem psihično močnejša'', je povedala Babosova.

Naslov v dvojicah je pripadel Italijankama Roberti Vinci in Sarri Errani, omenjeni igralki sta v finalu ugnali z drugopostavljenim parom Kimiko Date-Krumm-Žang Šuj (6:2, 7:6) ter tako skupaj osvojili njun šesti WTA turnir v dvojicah.