Bartolijeva klonila v četrtfinalu Šenzena!

03.01.2013
ŠENZEN, KITAJSKA - Francozinja Marion Bartoli je kot 2. nosilka izpadla v četrtfinalu WTA turnirja v Šenzenu. V polfinalu dve Kitajki.

Teniški WTA turnir serije International je v Šenzenu na sporedu prvič, za domače veselje pa sta pokrbeli Li Na in Šuaj Peng.

Obe sta se uvrstili v polfinale in bosta med seboj obračunali, katera se bo borila za lovoriko. Prvopostavljena Li Na je s 6-3, 6-3 ugnala mlado srbsko tenisačico Bojano Jovanovski. V 1 uri in 25 minutah je petkrat vzela servis tekmici, sama pa ga oddala dvakrat. To je bil njun drugi medsebojni dvoboj, tudi prvega pa je dobila Kitajka - lani v Sydneyu.

Pengova je kot 6. nosilka preskočila komaj 18-letno Nemko Anniko Beck, trenutno 78. na WTA lestvici. Domačinka je porabila kar 2 uri in 17 minut, da je slavila po treh nizih in ima še možnost, da se dokoplje do prve lovorike v karieri.

Drugi polfinale bo obarvan češko-romunsko. Klara Zakopalova je izenačila medsebojno razmerje s favorizirano Marion Bartoli (3-3), današnja zmaga v Šenzenu pa je bila čista kot solza. V 71 minutah je Čehinja osvojila 18 točk več in praktično ponovila vajo iz lanskega Hobarta, ko je Francozinjo po dveh nizih izločila v četrtfinalu. Bartolijeva bi z igranjem v finalu spet vkorakala v TOP 10, tako pa bo morala na ta uspeh še počakati.

Kot zadnja je med štiri prišla Monica Niculescu, a se neznana Kitajka, 177. tenisačica sveta, ni kar tako predala. 1. niz je Romunka dobila s 6-4, v drugem pa je že vodila 5-0. 21-letna Ji Mjao Žujeva (srečan poraženka) je napela vse moči, da se vrne v dvoboj (pri 2-5 je imela tudi 3 vezane žoge za naslednjo igro), vendar je bil zaostanek prevelik. Na koncu je bilo 6-4, 6-2 za 58. igralko sveta.