V finalu Šenzena domačinka Li Na in Čehinja Zakopalova!

04.01.2013
ŠENZEN, KITAJSKA - Nekaj več kot 2 uri sta bila dolga oba polfinala na novem WTA turnirju v Šenzenu, za lovoriko pa se bosta udarili domačinka Li Na in Čehinja Klara Zakopalova.

V enem od polfinal novoustanovljenega WTA turnirja sta se pomerili legendi kitajskega tenisa, prvopostavljena Li Na in 6. nosilka Šuaj Peng.

Od 16 iger, ki sta jih odigrali, se jih je osem končalo z brejkom, veliko bolj pa je bila uspešna Najeva, saj je šestkrat odvzela servisno igro ter končala obračun po 73 minutah. V svoji zbirki ima 6 turnirskih naslovov, kot edina Azijka pa je leta 2011 osvojila tudi turnir za grand slam (Roland Garros). 30-letnica ni imela nikakršnih večjih težav s štiri leta mlajšo rojakinjo, saj je na koncu osvojila velikih 26 točk več in še petič zmagala iz šestih medsebojnih dvobojev.

Še sedem minut prej je z zmago polfinalni obračun končala 5. nosilka Klara Zakopalova. Češka tenisačica se je znesla nad Romunko Monico Niculescu z rezultatom 6-1, 6-3. Tudi ona je vknjižila 6 brejkov, dva pa sta pristala na strani 25-letne Romunke.

Klara Zakopalova bo v sobotnem finalu Šenzena imela nasproti favorizirano Kitajko Li Na, na pomoč navijačev pa tudi ne more računati

Zanimivo, a v medsebojnih obračunih finalistk Šenzena je boljša Zakopalova (2-1), toda zadnji dvoboj, lani v Indian Wellsu, je pripadel Kitajki. Oddala je eno samcato igro.