Blaž Rola ubranil vseh 17 žogic za brejk in je v četrtfinalu Challengerja v Banja Luki!

10.09.2014
BANJA LUKA, BIH - Prvi slovenski teniši kopar Blaž Rola se je po težkem 1. nizu prebil v četrtfinale ATP Challengerja v Republiki Srbski brez oddanega 'seta'.

Blaž Rola (93. na ATP) je po pričakovanju četrtfinalist 64,000 evrov vrednega Challengerja v Banja Luki. Potem, ko je imel v uvodnem krogu po prehodu iz trde podlage na pesek nekaj težav in je zmagal po treh nizih, je v drugem s 7-6(4), 6-3 izločil španskega teniškega veterana Rubena Ramireza-Hidalga.

36-letni Španec je vedno neugoden tekmec, saj ima iz Toura polno izkušenj, toda najboljši slovenski tenisač se ni pustil presenetiti in je kot prvi favorit turnirja (1. nosilec) zabeležil najmanj četrtfinale, dvoboj pa je bil vse prej kot lahek, saj je trajal skoraj 2 uri.

V 1. nizu je moral 23-letni Ptujčan ubraniti 5 žogic za niz tekmecu, ki je na 222. mestu ATP lestvice, a je bil pred časom že 50. Kar 15 brejk priložnosti je imel na voljo Španec v uvodnem delu, Rola pa le eno. Res fantastično se je soočil z brejk žogicami Blaž, ubranil je čisto vse, kar je ob takšnem številu precej redko. Ko je niz pripeljal v podaljšano igro je strl tekmeca, ki je bil 100% pri izkoristku točk na 1. servis (20/20). V drugem je rutinirano končal dvoboj. Ramirezu-Hidalgu je bolje bral začetne udarce, mu vzel en servis, kar je bilo dovolj za preboj med osem najboljših.

Španec je imel skupaj neverjetnih 17 brejk žogic, vse je Rola izničil z borbenostjo in nepopustljivostjo, na koncu pa je osvojil 14 točk več (94:81).

Polfinale bo iskal proti zmagovalcu obračuna med Belgijcem Kimmerjem Coppejansom in Srbom Miljanom Zekičem. Seveda bo Baž favorit, vse pa bo moral dokazati na terenu.