Banja Luka: Rola po izgubljenem nizu stresel jezo in zmagal!

09.09.2014
BANJA LUKA, BIH - Najboljši Slovenec na ATP lestvici Blaž Rola je na Challengerju v Banja Luki 1. nosilec. V 1. krogu je imel za tekmeca Dina Marcana, šele 519. igralca sveta, kateremu je mero vzel šele po treh nizih.

23-letni Blaž Rola je iz trde podlage presedlal na pesek in se udeležuje 64,000 USD vrednega ATP Chalengerja v Banja Luki. Ptujčan je prvo ime turnirja, ki se igra v drugem največjem bošnjaškem mestu, ki je tudi prestolnica republike Srbske.

Trenutno 93. igralec sveta, ki je v Banja Luko prišel po nastopu na Odprtem prvenstvu ZDA, je za začetek imel tekmeca iz Hrvaške, vrstnika Dina Marcana, slednji pa mu je presenetljivo vzel niz. Na koncu je Rola pričakovano slavil s 6-4, 2-6 in 6-2 .

Hrvat je gozil že v uvodnem nizu, ko je imel 6 brejk priložnosti, vse pa je Rola nevtraliziral, sam pa izkoristil edino priigrano. No, drugi del se je končal pravzaprav senzacionalno. Slabo serviranje Blaža je botrovalo kar trem brejkom s strani Marcana, ki je nenadejano prišel do 3. niza, v katerem pa se je naš teniški as le zbral in pohodil tekmeca. Hitro je dvakrat vzel začetni udarec, povedel 4-0, imel tudi žogico za 5-0...Marcanu se je uspelo vpisati na semafor, Blaž pa je imel popolnoma pod kontrolo zaključek tekme, ne glede na odpor Hrvata, ki je trajala 2 uri in 10 minut, nekaj podobnega kot Bedenetova kakšno uro pred tem.

V 2. krogu bo Ptujčan igral z veteranom, 36-letnim Rubenom Ramirezom-Hidalgom, ki je 222. igralec sveta, najvišje pa je bil na 50. mestu.