Benčičeva visela proti Hercogovi, na koncu pa zmagala v Moskvi

20.10.2019
MOSKVA, RUSIJA - Švicarka Belinda Benčič je slavila na WTA turnirju v Moskvi z nagradnim skladom več kot 1 milijon USD.

22-letna Belinda Benčič, ki je na 7. mestu WTA lestvice, je pred dnevi v 2. krogu WTA turnirja v Moskvi visela v obračunu s Polono Hercog. Najboljša slovenska teniška igralka je imela 3-0 v 3. nizu, pa je mlada Švicarka preobrnila potek, štiri dni kasneje pa je v ruski prestolnici dvignila pokal.

V finalu pokala Kremlin je Belinda benčič kot 3. nosilka s 3-6, 6-1, 6-1 premagala še domačinko Anstasijo Pavljučenkovo ter postavila češnjo na torto. Premagala je zmagovalko Moskve leta 2014 in od danes naprej še dvakratno finaistko.

Benčičeva je preobrnila izid v finalu, kajti uvodni niz je pripadel Rusinji, na koncu pa prišla do druge letošnje lovorike. Že v soboto si je s polfinalno zmago priigrala nastop na zaključnem turnirju v Šenzenu.

Za Švicarko je to četrta turnirska zmaga v karieri, prav vse pa si lasti iz močnih turnirjev serije Premier. ''Sploh ne morem verjeti, zelo sem vesela. Premagujejo me čustva. V finalu sem bila brez pritiska, brez pričakovanj. Že v soboto sem se zelo razveselila tega, da sem se kvalificirala v Šenzen, to je le še češnja na turti'', je povedala Belinda.

VTB Kremlin Cup
Kategorija: ATP World Tour 250 / WTA Premier
Datum: 14.10.2019 - 20.10.2019
Nagradni sklad: $ 922,520 / $ 1,032,000

3-Belinda Bencic (Switzerland) beat Anstasia Pavlyuchenkova (Russia) 3-6 6-1 6-1