Benneteau v tretjem finalu Kuala Lumpurja z Nišikorijem!

27.09.2014
KUALA LUMPUR, MALEZIJA - Malezijski ATP250 teniški turnir bo dobil šestega različnega zmagovalca, a na finalista Juliena Benneteauja so že navajeni.

Francoz Julien Benneteau (28. na ATP) je že tretjič v finalu soraj milijon USD vrednega ATP turnirja v Kuala Lumpurju. Bo tokrat le prišel do konca? Vprašanje, saj mu bo nasproti stal aktualni finalist OP ZDA Keji Nišikori.

Benneteau je eden največjih 'smolčkov' na moški teniški turneji. Devetkrat je igral finale na ATP turnirjih, pa nikdar ni zmagal in tudi jutri ga v malezijskem Kuala Lumpurju čaka težko delo. Kljub temu, da je tretjič zapored v finalu omenjenega dogodka, mu to verjetno ne bo nič pomagalo. Pokazati bo moral najboljši tenis.

No, v polfinalu je francoski tenisač pripravil predstavo vredno zmagovalca. S 6-4, 6-4 je izločil drugopostavljenega Ernestsa Gulbisa. V 80 minutah tekme se ni soočil z brejk priložnostjo, nevtraliziral je tudi 11 asov z loparja Latvijca, ki je sicer njegova stalna stranka. Benneteau je dobil vse štiri medsebojne obračune.

''Nisem igral  najbolje. V vsakem nizu sem preveč zlahka izgubil servis, napravil sem preveč lahkih napak. Benneteau je igral odlično, očitno mu paše moja igra'', je povedal Gulbis.

V drugem polfinalu je finski teniški veteran Jarko Nieminen odščipnil niz favoriziranemu 8. tenisaču sveta Keju Nišikoriju. Prvopostavljeni Japonec je po dobljenem uvodu malo zaspa in hitro izgubil začetni udarec, kar ga je stalo tudi niza, v tretjem pa je sestavil igro in pričakovano slavil za vstop v finale.

Nišikori in Benneteau sta do sedaj odigrala tri medsebojne tekme. Rezultat je 2-1 za Japonca, ki pa je dobil zadnja dva leta 2012 in 2013. Prvega, daljnjega leta 2007 je vpisal Francoz. Glede na formo in zadnje rezultate je Nišikori absolutni favorit, nekaj izkušenj več in bolj stabilno zdravje pa sta na strani Benneteauja.