Berdych v finalu Stockholma ugnal branilca naslova

19.10.2014
STOCKHOLM, ŠVEDSKA - Čeh Tomaš Berdych je slavil na ATP250 turnirju v švedski prestolnici. Za lovoriko je moral premagati branilca naslova Grigorja Dimitrova, z novimi točkami za ATP Race lestvico pa je ohranil možnosti za zaključni Masters.

Tomaš Berdych je drugič prišel do konca na turnirju If Stockholm Open. V finalu je s 5-7, 6-4, 6-4 premagal Grigorja Dimitrova, ki je tu slavil lani.

29-letni Berdych še nima vstopnice za nastop na zaključnem turnirju osmerice, je pa danes ohranil 7. mesto, ki še vodi v London. Čeh lovi peti zaporedni nastop v O2 Areni. Današnji uspeh pomeni, da ima sedaj 10 naslovov na ATP turnirjih ter je deveti tenisač, ki ima več kot eno zmago na tem turnirju, ki obstaja že 45 let.

''To je prvi in edini turnir, ki sem ga osvojil vsaj dvakrat. Tu se zares počutim odlično, organizatorji poskrbijo za vse kar potrebujemo. To je razlog, da se vedno vračam, počutim se kot doma'', je povedal češki teniški as po zmagi, za katero je kar precej garal. Uvodni niz bi lahko rešil v svojo korist, ko je serviral pri 5-4, a je imel Dimitrov drugačne načrte. Bolgar je ukradel set Čehu s štirimi dobjenimi igrami zapored. V drugem in tretjem nizu Berdych ni ponovil napake ter je brejk prednosti varno pripeljal do konca.

''Izgubil sem uvodni niz, ker je Dimitrov odigral neverjetno. V nadaljevanju sem bil zelo zadovoljen s servisom, kar mi je pomagalo k dobremu koncu'' je pojasnil Čeh.

Tomaš Berdych se v Stocholmu veseli druge lovorike in desete v karieri

Grigor Dimitrov je danes izgubil, a je še vedno v igri za londonski zaključni turnir. Trenutno se nahaja na 11. mestu ATP Race lestvice, 330 točk za Murrayem, ki drži 8. mesto, ki je še dovolj za nastop. ''Bil je dober dvoboj. Vsa čast Tomašu, težko je po izgubljenem finalu, toda bil je boljši'', je dejal Bolgar, ki bo naslednji teden igral v Baslu, Berdych pa bo odpotoval v Valencio.