Tomaš Berdych in Grigor Dimitrov v finalu Stockholma!

18.10.2014
Glavna favorita za zmago na ATP250 turnirju v Stockholmu, sta se zanesljivo uvrstila v finale!

STOCKHOLM, ŠVEDSKA - Organizatorji ATP turnirja na Švedskem so gotovo zadovoljni, ker sta se 1. nosilec 29-letni Čeh Tomaš Berdych (7) in 2. nosilec, 23-letni Bolgar Grigor Dimitrov (10.) uvrstila v finale.

Čeh je v polfinalu igral s kvalifikantom 27-letnim Nemcem Matthiasom Bachingerjem (203.), ki je prijetno presenetil. Slednji je imel celo priložnost za osvojitev 1. niza, a je zapravil brejk prednosti in še žogico za niz v podaljšani igri. Berdych je ob koncu 2. niza rutinirano odvzel servis nasprotniku in se uvrstil v finale z rezultatom 7:6(7), 6:4!

Tam bo igral proti branilcu naslova Grigorju Dimitrovu, ki je tudi v 2 nizih s 6:3, 7:5 opravil z Avstralcem Bernardom Tomicem. Za 1. niz je bil dovolj 1 brejk. V 2. nizu se je Avstralec pobral in povedel z lepih 4:1. Kasneje je imel 2 žogici za niz in ko jih ni izkoristil je potonil do konca!

Čeh in Bolgar se tudi neposredno borita za 3 preostala mesta na zaključnem turnirju v Londonu!

"Vedno, ko sem v finalu imam možnost za zmago. Vsak teden bi rad branil naslov, če bi to bilo mogoče. Tomaš je eden najboljših na turneji. Oba si želiva naslov, obeta se zanimiv finale," je dejal Grigor, ki vodi v medsebojnih dvobojih s 3:1!