Blaž Kavčič po težkem boju v 2. krog challengerja v Južni Ameriki!

06.11.2012
SAO LEOPOLDO, BRAZILIJA - Blaž Kavčič, trenutno 99. igralec iz svetovne teniške lestvice, se ne na ATP challenger turnirju v Sao Leopoldu prebil v 2. krog.

25-letni Blaž Kavčič je pred dvema tednoma odpotoval na serijo challenger turnirjev, ki potekajo v Južni Ameriki. Na prvih dveh nastopih je končal tekmovanje v 2. krogu, v ta del turnirja pa se je prebil tudi na tretjem turnirju v Braziliji, a ga je domači teniški veteran Julio Silva dodobra namučil.

33-letni igralec iz Sao Paula je bil enakovreden tekmec, čeprav je šele na 319. mestu računalniške lestvice (najvišje 144.), naš teniški as pa ga je strl v dveh težkih nizih, ki sta trajala več kot 2 uri in pol. Rezultat se je na koncu glasil 6-4, 7-6(6) za Blaža, ki prihaja do najmanj 6 točk in 600 USD.

Blaž je na peščenem turnirju 2. nosilec in eden od favoritov, tokrat pa je izpustil tudi tekmovanje v dvojicah, da kar najbolje konča dogodek v brazilski zvezni državi Rio Grande.

V uvodnem nizu je Kavčič že imel prednost brejka, a je to moral potrjevati v sami končnici, ker ga je Brazilec ujel pri 4-4. Povprepčna igra na svoj servis je bila dovolj, da je Črnučan dobil uvodni del, v nadaljevanju pa je popravi učinek na prvem začetnem udarcu, kar je bilo zelo pomembno za izhod dvoboja. Nasprotnik seni predal, vseskozi je lovil ritem z Ljubljančanom in izisilil tajberjk, potem ko se je niz končal z enim brejkom na vsaki strani. Tudi podaljšana igra je bila negotova vse do 14 točke, ko je Blažu uspelo streti domačina in oditi med 16 najboljših.

Na koncu je Kavčič imel na računu celo 3 točke manj od tekmeca (81-78), ob enakem številu priložnosti za brejk (11) pa je izkoristil eno več (4-3). Z Brazilcem ima 100% izkupiček (3-0), vsi trije dvoboji pa so bili odigrani letos.

Za četrtfinale bo Kavčič moral ugnati 19 letnega Brazilca Guilherma Clezarja(229.)!

(2) Blaz KAVCIC (SLO)  6-4 7-6(6)  Julio SILVA(BRA)