Zeballos končal pohod Kavčiča v polfinalu Sao Leopolda!

10.11.2012
SAO LEOPOLDO, BRAZILIJA - 25-letni Ljubljančan Blaž Kavčič je kot 2. nosilec na 35,000 USD vrednem challengerju končal z nastopi v polfinalu.

Argentinec Horacio Zeballos je na peščenem ATP challenger teniškem turnirju v Braziliji v polfinalu premagal Blaža Kavčiča s 5-7, 6-3 in 6-2.

27-letni Južnoameričan, doma iz Mar del Plate, je po devetih letih spet prekrižal lopar s Slovencem. Takrat ga je premagal v mladinski konkurenci, tokrat je bil po treh nizih boljši tudi v članski. Zeballos je uveljavljen tenisač, ki je leta 2009 držal 41. mesto na ATP lestvici, sedaj pa je 95, štiri mesta višje od Ljubljančana, ki je po poškodbi hrbta ujel ritem ter prihaja vse dlje na turnirjih. No, tokrat je bil na osrednjem peščenem igrišču Sao Leopolda boljši Argentinec.

Prvi niz je dobil Blaž. Štiri brejke sta si izmenjala do zaključka tega dela dvoboja, peti pa je prav ob koncu uspel Kavčiču. V drugem delu je slovenski teniški as celo bolje igral, še posebej pri prvem začetnem udarcu, a je tretjepostavljeni Zeballos še dvignil tempo in ni dopustil niti ene brejk žoge tekmecu. Na 1. servisu je bil kar 88%, vse skupaj pa je prenesel tudi v 3. niz. V obeh je že na začetku strl servisno igro Kavčiču, prednost ohranil do konca oz. v odločilnem delu dodal še en brejk.

Dvoboj je bil dolg 2 uri in 19 minut, v tem času pa  je Argentinec vpisal 5 brejkov iz 8 priložnosti, Kavčič pa 3 od 7 (vse v 1. nizu). Za odtenek je bil zmagovalec boljši pri izkoristku svojih začetnih udarcev, v točkah pa 87-79.

Horacio Zeballos je bil zelo suveren v drugem in tretjem nizu, kjer Kavčiču ni dal priložnosti za brejk

Blaž je v brazilski zvezni deželi dobil 29 točk in 1,755 USD. Sedaj odhaja na peščeni challenger v Španijo (Marbella), kjer je 4. nosilec, njegov prvi nasprotnik pa bo povabljenec Carlos Gomes-Herrera.

(3) Horacio ZEBALLOS (ARG)  5-7 6-3 6-2  (2) Blaz KAVCIC (SLO)