Blaž Kavčič v četrtfinalu ATP Challengerja v Nan Čangu!

26.06.2014
Blaž Kavčič je dobil še 12. zaporedni dvoboj na azijski turneji turnijev serije ATP Challenger!

NAN ČANG, KITAJSKA - 27-letni Blaž Kavčič (98.) igra na  3. zaporednem teniškem turnirju v Aziji in zaenkrat še ne pozna poraza. Tokrat je imel nekaj težav, a je na koncu rutinirano zmagal. V 2. krogu je igral proti 25-letnemu Američanu Nicolasu Meistru in ga odpravil v treh nizih s 6-3, 6-7(2), 6-0 ter se uvrstil v četrtfinale.

Blaž je 1. niz odigral na nivoju. Izkoristil je 2 priložnosti za brejk od 4, nasprotniku ni ponudil niti ene. V 2. nizu je precej popustl pri servisu. Oba sta 2 x izgubila svoj servis in niz se je odločal v podaljšani igri, kjer je diktiral tempo Nocolas in izenačil na 1.1. To je razjezilo Slovenca, ki je 3. niz začel z brejkom in nato osvojil vse igre do konca. 1. servis je ponovno deloval (87% izkoristek), izkoristil pa je vse 3 priložnosti za brejk. Meister je imel 1 neizkoriščeno. Zaradi dolgega 2 niza je dvoboj trajal 2 uri in 37 minut!